English | دری

Breaking News

بانک جهانی ۲۵ میلیون دالر برای بهترشدن سطح تعلیمی دختران افغان کمک نمود

بانک جهانی ۲۵ میلیون دالر برای بهترشدن سطح تعلیمی دختران افغان کمک نمود

بانک جهانی اعلام نمود که این بانک بسته کمکی ۲۵ میلیون دالری را برای پیشرفت و بهترشدن وضعیت معارف در افغانستان، مخصوصاً برای افزایش دسترسی به سطح یکسان تعلیم برای دختران دوره های ابتداییه و ثانوی در نظر گرفته است.

بانک جهانی در اعلامیهٔ گفته است که با این کمک مالی که زیر چتر پروژه اقراء عملی میگردد، علاوه بر اعمار بیش از صد مکتب، زمینه برای ترقی و افزایش سطح دسترسی دختران به علم و دانش را نیز مساعد خواهد ساخت.

هنری کرالی، رئیس بانک جهانی در افغانستان بیان نمود که در دو دههٔ گذشته، افغانستان شاهد پیشرفت های زیادی در بخش معارف بوده است، اما هنوز هم نزدیک به ۳.۵ میلیون طفل به دو از مکاتب به سر برده و نیز نیم از مکاتب افغانستان فاقد زیرساخت های اساسی میباشند.

آقای کرالی علاوه نمود که این بسته کمکی حکومت افغانستان را قادر خواهد ساخت تا یک محیط مناسب تدریسی را برای شاگردان ایجاد نموده و اطفال بیشتری را به مکاتب جذب نماید.

الیس آلبرایت مدیر اجراییهٔ‌‌‌ سازمان مشارکت جهانی برای تحصیل (GPE) میگوید که سرمایه گذاری در بخش تعلیم دختران از جملهٔ بهترین نوع سرمایه‌گذاری ها در یک کشور بوده که باعث رشد اقتصادی، کاهش میزان مرگ‌ومیر مادران و بهترشدن تغذیه کودکان میگردد.

خانم آلبرایت خاطر نشان ساخت که سازمان مشارکت بین المللی برای تحصیل به تلاش های خود در بخش تدریس اطفال به خصوص اطفال آسیب پذیر ادامه داده و زمینه مکتب رفتن را برای شان مساعد میسازد.

پروژه اقراء توسط انجمن توسعه بین المللی IDA، صندوق بازسازی افغانستان ARTF و سازمان مشارکت جهانی برای تعلیم GPE حمایت میگردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

آغاز کار ساخت شفاخانه و دو کانال آبیاری در ولایت بدخشان

کار ساخت یک مرکز صحی در ولسوالی یفتلی پایین ولایت بدخشان از طریق پروژه “برنامه ثبات” حکومت آلمان به هزینه

تدویر ورکشاپ آموزشی ارتقای ظرفیت ارزیابی اجراات سالانه کارمندان ، به روسا وآمرین ادارۀ مرکزی احصائیه

انجنیر شیرمحمد جامی زاده سرپرست ادارۀ مرکزی احصائیه قبل از ظهر امروز درورکشاپ  آموزشی ارزیابی اجراات سالانه ، روسا وآمرین

شماری از پروژه های دور دوم برنامه همبستگی ملی در بدخشان آماده بهره برداری است

حدود 632 پروژه دور دوم همبستگی ملی در 17 ولسوالی ولایت بدخشان جریان دارد که شماری از این پروژه ها

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*