English | دری

Breaking News

نشان تجارتی “ساخت زنان افغان” چهره دیگر افغانستان برای جهان 

نشان تجارتی “ساخت زنان افغان” چهره دیگر افغانستان برای جهان 

نشان تجارتی ویا Trademark محصولات دست ساز بانوان افغان تحت نامساخت زنان افغان، به پیشنهاد رئیس جمهور محمد اشرفغنی ساخته شد. این برند یک افتخار بزرگ برای بانوان کشور در سطح جهان و بازار های بین المللی میباشد.

این برند به منظور رشد اقتصادی و همچنان رسیدن به خود کفایی اقتصادی زنان افغان به پیشنهاد رئیس جمهور و همچنان تقاضایبانوان تجارت پیشه ساخته شد.

منیژه وافق، رئیس اتاق تجارت و صنایع بانوان افغانستان در این مورد می‌گوید که هدف اصلی ساخت برندویا علامه تجارتیساختزنان افغانصدور محصولات ساخته دست بانوان تحت هویت افغانی با بسته بندی معیاری در بازار های داخلی و خارجی میباشد.

بانو وافق علاوه نمود: “بعد از افتتاح اتاق تجارت و صنایع بانوان در سال ۲۰۱۷ ما برای ثبت و راجستر نمودن نشان تجارتی خود اقدامنمودیم که بعد از طی مراحل و گرفتن گواهی نامه بالاخره در سال ۲۰۱۸ برندساخت زنان افغانساخته شد و در سال ۲۰۱۹ ما نزدیکبه ۱۱ شرکت که توسط بانوان رهبری می‌شدثبت این برند نمودیم.”

اجمل احمدی، وزیر تجارت و صنایع کشور می‌گوید که زنان در رشد اقتصاد افغانستان به اندازه مردان نقش بارز دارند. امروز زنانافغان در بخش های مختلف تجاری فعالیت دارند و در بخش سرمایه گذاری های کوچک و بزرگ، تجارت و صنعت کار میکنند.

به گفته او زنان در میان تولید و صادر کننده گان بزرگ در افغانستان بشمار میروند که تولیدات مهم شان شامل زعفران، قالین و میوهخشک میباشد. وزرات تجارت و صنایع به منظور رشد هر چی بیشتر بانوان تجارت پیشه در افغانستان با اتاق تجارت و صنایع بانوانیکجا کار میکنند.

وزیر تجارتصنایع بیان نمود کهساخت زنان افغانتنها یک علامه ویا یک نشان روی تولیدات زنان نیست بلکه این یک پیام واضح برایخریداران بین المللی است که تولیدات زنان با کیفیت معیاری و مطابق معیارات جهانی میباشد.   

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
ساخت زنان افغان

مقالات مرتبط

نرخ اسعار خارجی در بازار کابل

 یک دالر 68.50 یک  یورو 81.80 یک  پوند 89.20 یک  ریال سعودی 18.10 یک درهم امارات 18.55 یک  فرانک سویس

افغانستان و آلمان انستیتوت آموزشی را برای شوراهای انکشافی افتتاح نمودند

تعمیر جدید آموزشی در شهر کندز محیط مناسب آموزشی را برای اعضای شوراهای انکشاف محلی (CDC) چهار ولایت شمال شرقی

اعزام نخستین محموله تجارتی از بندر غلام خان به آسیای میانه

ادارهٔ ارگان های محلی افغانستان اعلام نمود که با افتتاح بندر غلام خان در خوست، نخستین محموله تجارتی از طریق

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*