بزرگترین روزنامه تجارتی و بازرگانی افغانستان

قرارداد ساخت بخش اول میدان هوایی ننگرهار به امضا رسید

اداره هوانوردی ملکی افغانستان از عقد قرارداد بخش اول ساخت میدان هوایی ننگرهار به ارزش ۷۹٫۹ میلیون افغانی  با شرکت “افغان گلوبل اپریشن” خبر میدهد.

محمد قاسم وفایی‌زاده، رئیس اداره هوانوردی ملکی کشور در جریان عقد این قرارداد بیان نمود که میدان هوایی ننگرهار به عنوان بدیل میدان هوایی بین المللی حامد کرزی در شرایط اضطراری و حالات جوی نامناسب در کابل و همچنان برای وصل ساختن ولایات شرقی کشور اهمیت زیاد دارد.   

وی علاوه نمود که در دیزان ترمینل میدان هوایی ننگرهار ترکیبی از مهندسی مدرن و محلی به کار برده میشود و از طریق آن فرهنگ معماری افغانستان انعکاس می‌یابد.

به گفته رئیس اداره هوانوردی ملکی افغانستان، با تکمیل کار این پروژه، زمینه‌ی صدور محصولات زراعتی ولایات مشرقی کشور به بازار های منطقه و جهان نیز تسهیل میشود. 

اداره هوانوردی ملکی کشور در اعلامیه که به تاریخ ۱۱ جوزا سال روان هجری شمسی منتشر شد، گفت که قرارداد بخش اول ساخت میدان هوایی ننگرهار شامل اعمار دیوار احاطه، برج های امنیتی و فینس  میباشد. قرارا است کار های عملی این پروژه در روز های آینده‌ آغاز شود. 

در ادامه این اعلامیه آمده است که دیزان بخش دوم پروژه ساخت میدان هوایی ننگرهار در حال تکمیل شدن است و به زودی داوطلبی آن آغاز میگردد. بخش‌ دوم این پروژه شامل ساخت ترمینل مسافران، تعمیر اطفائیه، تعمیر هواشناسی، خط رنوی و تسکیو و رمپ میشود.

Leave a Reply

Your email address will not be published.