قرار است نخستین هوتل در فضا تا سال ۲۰۲۷ ساخته شود

by Wadsam | مارس 4, 2021 10:15 ب.ظ

شرکت سازنده این هوتل (Orbital Assembly) اعلام نمود که قرار است نخستین هوتل در فضا و در مدار زمین تا سال ۲۰۲۷ میلادی به فعالیت آغاز کند.

این شرکت در نظر دارد تا در مدار تحتانی زمین یک مرکز بنام Voyager تا سال ۲۰۲۵ تاسیس کند که هوتل و مهمان خانه این مرکز تا سال ۲۰۲۷ فعال خواهد شد.

مجله Daily Mail به نقل از جان بلینکو، مؤسس بنیاد Gateway Foundation و یکی از شرکای این پروژه، نگاشته است؛ “این یک انقلاب صنعتی دیگر است.” به گفته وی، برای این که مردم بتوانند به مدت طولانی در این هوتل وقت بگذرانند به قوه جاذبه نیازدارند که Orbital Assembly این کار را امکان‌پذیر خواهد ساخت.

این مرکز در هر ۹۰ دقیقه یک بار به دور زمین می‌چرخد که این چرخش باعث تولید قوه جاذبهٔ مصنوعی همانند قوه جاذبه مهتاب در داخل این هوتل می‌گردد.

شرکت سازنده این مهمانخانه میگوید که یک بخش این مرکز را برای اشخاص علاقمند و ادارات حکومتی به فروش گذاشته است.

 

هر چند هزینه ساخت این مرکز تا اکنون اعلام نگردیده، اما شرکت Orbital Assembly میگوید که اگر آزمایشات قوه جاذبه موفقیت آمیز باشد، چهارچوب و یا بدنه این هوتل توسط روبات بنام STAR ساخته خواهد شد.

 

گفتنی است که این هوتل علاوه بر داشتن امکانِ بود و باش، دارای مرکز صحی، امکان ورزشی، تالار سینما، کتابخانه ها، صالون اجرای کنسرت، میخانه و اتاق های که از آن می‌توان مناظر زمین را تماشا کرد نیز میباشد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Source URL: https://dari.wadsam.com/qaraar-ast-nukhusteen-hotel-dar-faza-saakhta-shawad-343/