English | دری

Breaking News

نمایشگاه زراعتی تحت نام «تولید معیاری، زراعت تجارتی» در کابل افتتاح شد

نمایشگاه زراعتی تحت نام «تولید معیاری، زراعت تجارتی» در کابل افتتاح شد

نمایشگاه چهار روزهٔ زراعتی تحت شعار «تولید معیاری، زراعت تجارتی» امروز در فارم تحقیقاتی بادام باغ کابل رسماً افتتاح گردید.

داکتر انورالحق احدی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت که سال ۱۳۹۹ خورشیدی، به دلیل شیوع ویروس کرونا برخی از فعالیت های اقتصادی در کشور متوقف گردیده بود، اما فعالیت ها در بخش زراعت همچنان گسترده‌تر شد. سال گذشته از نگاه زراعتی، سال بدی برای افغانستان نبود و برخی از محصولات مهم زراعتی از جمله، کندم و برنج افزایش قابل ملاحظهٔ داشتند.

آقای احدی در ادامه سخنان اش گفت: “انشاءالله در سه-چهار سال آینده، ما در قسمت تولید گندم، برنج، لبنیات و مرغداری خود را به خودکفای خواهیم رساند. باغداری را توسعه خواهیم داد، زراعت افغانستان را به شکل تجارتی عیار خواهیم ساخت، معقولیت اقتصادی کشت را بیشتر خواهیم کرد، صادرات محصولات زراعتی را به قدر قابل ملاحظهٔ زیاد خواهیم ساخت، صنعت زراعتی را خوب رشد خواهیم داد و زنجیر ارزشی را در بسیاری از موارد در داخل کشور تکمیل خواهیم کرد.”

در نمایشگاه زراعتی بادام باغ، ۲۸۶ غرفه محصولات زراعتی، حیوانی، تکنولوژی های جدید زراعتی و صنایع دستی زنان برای چهار روز به نمایش گذاشته شده است.

در همین حال، حبیب الله حبیبی، رئیس بخش سکتور خصوصی در وزارت زراعت بیان نمود که در این نمایشگاه ۲۸۶ شرکت زراعتی و مالداری اشتراک نموده که ۲۰۷ شرکت آن در بخش میوه‌جات خشک و تازه، زعفران، نباتات طبی و صنعتی، تخم های اصلاح شده، لبنیات و ماشین آلات زراعتی و تحقیقاتی بوده و ۷۹ شرکت دیگر در بخش های صنایع دستی زنان میباشند.

به گفته وی، یک بخش دیگر این نمایشگاه، به نمایش نسل های اصلاح شده حیوانات، معرفی تکنولوژی های زراعتی و انکشاف های جدید در بخش زراعت و مالداری اختصاص یافته است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
جشن دهقانزراعت افغانستان

مقالات مرتبط

شوراي بين المللي كركت يك ميليون دالررا به كركت بورد افغانستان اهدا نمود

براي اينكه تيم ملي كركت افغانستان بتواند در مساتقال جام جهاني 2015 به صورت درست آماده شود، شوراي بين المللي

افتتاح تعمیر سه باب مکتب در ولایت ننگرهار

ریاست برنامه همبستگی ملی وزارت احیا وانکشاف دهات می گوید که، تعمیر مکاتب متوسطه حصه دوم، سوم  و چهارم نجم

بهره برداری تعمیر ادارۀ آمریت احصائیه ولایت لوگر

تعمیر ادارۀ آمریت احصائیه ولایت لوگر قبل از ظهر دیروز به هزینۀ شش ملیون پنج لک سی و پنج هزار

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*