بزرگترین روزنامه تجارتی و بازرگانی افغانستان

متشبث ماه: حامده صافی

حامده صافی بنیانگذار برند لباس بنام تکمه است. تکمه به تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۶ رسما به فعالیت در بخش دوخت و دیزاین لباس های مدرن افغانی آغاز کرد. او که لیسانس اش از ژورنالیزم و ماستری اش از بخش روابط بین الملل است خواست به جهان تجارت قدم بگذارد.

 وی در مصاحبه با ودصم گفت: ” بعداز یک مدت کار در رسانه ها خواستم یک کار شخصی داشته باشم و در بخش تجارت فعالیت کنم. به این دلیل این برند لباس را ایجاد کردم.”

tokma design

 وی افزود، تکمه فیشن با امکانات کم ولی با یک فکر بزرگ شروع شد و توانست در وقت کم جایگاه خود را میان علاقمندان مد و فیشن پیدا کند. تکمه با دو کارمند و از یک مکان کوچک فعالیت اش را آغاز کرد و حالا که سه سال از شروع کارش می‌شود ۱۰ کارمند دارد که متشکل از خانم ها و‌آقایان است و یک مکان نسبتا بزرگتر را برای فعالیت های هرچی بیشتر اش به کرایه گرفته است.

 خانم صافی میگوید: “هدف از ایجاد این برند لباس زنده ساختن و مروج ساختن بیشتر لباس های افغانی در شکل و دیزاین های جدید بود که ما تلاش کردیم و هنوز هم تلاش داریم تا لباس ها را از شکل بسیار سنتی آن دور کرده و در طرح های جدید بیاوریم تا بتوانند از آن در هر گونه مراسم رسمی و غیر رسمی استفاده کنند.”

 وی علاوه نمود: “یکی دیگر از اهداف ایجاد تکمه این بوده تا از نام افغانستان لباس های آماده و تولید شود که با استاندارد های جهانی برابر باشد که تا حال تیم تکمه خیلی در تلاش همین است که کار و تولید ما برابر با معیار های قبول شده در این بخش باشد”.

tokma design 2

Leave a Reply

Your email address will not be published.