English | دری

Breaking News

متشبث ماه: حامده صافی

متشبث ماه: حامده صافی

حامده صافی بنیانگذار برند لباس بنام تکمه است. تکمه به تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۶ رسما به فعالیت در بخش دوخت و دیزاین لباس های مدرن افغانی آغاز کرد. او که لیسانس اش از ژورنالیزم و ماستری اش از بخش روابط بین الملل است خواست به جهان تجارت قدم بگذارد.

 وی در مصاحبه با ودصم گفت: ” بعداز یک مدت کار در رسانه ها خواستم یک کار شخصی داشته باشم و در بخش تجارت فعالیت کنم. به این دلیل این برند لباس را ایجاد کردم.”

tokma design

 وی افزود، تکمه فیشن با امکانات کم ولی با یک فکر بزرگ شروع شد و توانست در وقت کم جایگاه خود را میان علاقمندان مد و فیشن پیدا کند. تکمه با دو کارمند و از یک مکان کوچک فعالیت اش را آغاز کرد و حالا که سه سال از شروع کارش می‌شود ۱۰ کارمند دارد که متشکل از خانم ها و‌آقایان است و یک مکان نسبتا بزرگتر را برای فعالیت های هرچی بیشتر اش به کرایه گرفته است.

 خانم صافی میگوید: “هدف از ایجاد این برند لباس زنده ساختن و مروج ساختن بیشتر لباس های افغانی در شکل و دیزاین های جدید بود که ما تلاش کردیم و هنوز هم تلاش داریم تا لباس ها را از شکل بسیار سنتی آن دور کرده و در طرح های جدید بیاوریم تا بتوانند از آن در هر گونه مراسم رسمی و غیر رسمی استفاده کنند.”

 وی علاوه نمود: “یکی دیگر از اهداف ایجاد تکمه این بوده تا از نام افغانستان لباس های آماده و تولید شود که با استاندارد های جهانی برابر باشد که تا حال تیم تکمه خیلی در تلاش همین است که کار و تولید ما برابر با معیار های قبول شده در این بخش باشد”.

tokma design 2

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

ساخت نیروگاه برق در ولایت هرات

انجینرعلی احمد عثمانی، وزیرانرژی وآب کشور ازاختصاص سی وپنج میلیون دالرامریکایی بخاطراحداث نیروگاه برق در ولسوالی های شرق ولایت هرات

ساخت یک استادیوم ورزشی در ولایت بامیان

همایون خیری رییس عمومی فدارسیون تربیت بدنی کشور می گوید، کار ساخت یک استدیوم ورزشی مجهز در سال روان خورشیدی

کمک ۱۳ میلیون دالر امریکایی حکومت جاپان برای مردم آسیب دیده از خشکسالی در افغانستان

کمک سخاوتمندانۀ 13 میلیون دالر امریکایی  حکومت جاپان رساندن کمک های عاجل بشری پروگرام غذایی جهانی ازطریق توزیع کمک های

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*