English | دری

Breaking News

مشکلات اقتصادی زنان متشبث

مشکلات اقتصادی زنان متشبث

مسوولان در اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان میگویند که وضعیت اقتصادی زنان متشبث افغان به دلیل مشکلات مالی و اوضاع کرونا بسیار متزلزل است.

کریمه صدیقی، سرپرست اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان به آریانا نیوز گفته است که به دلیل مشکلات کرونا خانم ها نتوانستند در نمایشگاه های که در داخل و خارج از کشور برگزار میشد شرکت کنند و متأسفانه نتوانستند جایگاه را که قبل از کرونا برای خود ساخته بودند، حفظ کنند.

خانم صدیقی در مورد بسته شدن کاروبار های کوچک و حتا بزرگ زنان در زمان کرونا گفت: «گزارشات زیاد وجود دارد که خانم های زیادی به خصوص انانیکه در شرکت ها مصروف کار بار بودند، به دلیل نبود مواد خام، نبود بازار برای فروش و مشکلات مالی مجور شدند تا کاربار خود را بسته کنند.»

فریبا عدیل، کارشناس ایجاد شغل در امریکا، در مورد مصونیت کاروبار زنان متشبث گفت که برای جلوگیری از بسته شدن کاربار کوچک زنان لازم است تا یک سیستم آنلاین در افغانستان ایجاد شود تا صنایع و محصولات تولیدی زنان از طریق انترنت به فروش برسند و از این طریق حتا تجارت های شان که بسته شده بود دوباره باز شوند.

وی همچنان در مورد اینکه حکومت و مسوولان چگونه وضعیت نابسامان اقتصادی ایجاد شده ناشی از کرونا را مدیریت کنند گفت: «دولت باید برای تقویت سازی جوانان سهولت های لازم را ایجاد کند، گرچه این سهولت ها وجود دارند، اما مدیریت آنرا باید به دست یک شخص مسلکی بسپارد. اگر حکومت نمیتواند به دلیل مشکلات بانکی بازار فروش آنلاین ایجاد کند، پس باید از طریق شبکه های اجتماعی شخص موظف را تقویت کند و یک شخص را در راس آن قرار داده تا  از این طریق تمام محصولات و صنایع دستی زنان را به سطح بالا به فروش برساند.

کدام اقدامات برای مصونیت کاروبار زنان در افغانستان نیاز است؟ آیا ظرفیت سازی و کمک های مالی حکومت می‌تواند این مشکلات زنان متشبث را مرفوع سازد؟

خانم عدیل در این مورد گفت که خانم ها تنها برای بودیجه و مدیریت ضرورت ندارند، امینت جزء اصلی و رکن اصلی در تمام کشور های دنیا است. کرونا به تنهای نمیتواند به تجارت زنان صدمه وارد کند بلکه بسیار موارد دیگر مثل امنیت، صلح و برابری های اجتماعی نیز تاثیر زیاد روی رشد طبقه اناث و حتا جوانان دارد.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
زنان متشبث افغان

مقالات مرتبط

تائید طرح دریافت ۱۰۰۰ افغانی از حجاج برای مداوای بیماران سوراخ قلب

در نشست کابینه به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور، طرح جمعیت هلال احمر افغانی مبنی بر برداشت یک

لیلام سیزده ملیون دالر از سوی بانک مرکزی

بانک مرکزی اعلام کرده است که، د افغانستان بانک الی مبلغ سیزده میلیون دالر امریکایی را در داوطلبی امروز دو

قرارداد ساخت بخش اول میدان هوایی ننگرهار به امضا رسید

اداره هوانوردی ملکی افغانستان از عقد قرارداد بخش اول ساخت میدان هوایی ننگرهار به ارزش ۷۹٫۹ میلیون افغانی  با شرکت

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*