English | دری

Breaking News

کمک جاپان به ارزش ۵۰۸.۹۴۴ دالر آمریکایی برای یک پروژه جدید ماین پاکی در ولایت بلخ

کمک جاپان به ارزش ۵۰۸.۹۴۴ دالر آمریکایی  برای یک پروژه جدید ماین پاکی در ولایت  بلخ

سفارت جاپان  در افغانستان  روز سه شنبه مراسم امضاء قرارداد  را برای یک پروژه ماین پاکی در چهار ولسوالی ولایت بلخ ، افغانستان برگزار کرد. در این مراسم تاکاهاشی یوشیاکی ، نايب سفیر سفارت جاپان در افغانستان ، قرارداد اعطای کمک را با یک سازمان غیردولتی محلی برای پروژه جدید ماین پاکی  به مبلغ  ۵۰۸.۹۴۴  دالر آمریکایی امضا کرد.

 در این مراسم نمایندگان دولت از جمله نجیب آقا فهیم ، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث  و کمک های بشری، محمد شفیق یوسفی ، ریس ریاست انسجام و هماهنگی تطهیر ماین  و علی احمد سعادت ریس امور موسسات غیر دولتی در وزارت اقتصاد حضور داشتند.

 این پروژه در چهار ولسوالی ولایت بلخ با کمک مالی جاپان تحت برنامه ی مساعدت های بلاعوض جاپان اجرا می شود. براساس این پروژه ، حدود بیشتر از  ۱.۵۰۱.۳۰۵ متر مربع زمین آلوده با ماین  و میدان های  نبرد پاکسازی خواهد شد.

 تمام مناطقی که پاکسازی می شود ، زمین های زراعتی با کیفیت بالا و یا منظمی است که به دلیل وجود ماین ها  و بقایای مواد منفجره جنگ (ERW) ده ها سال در دسترس نبوده است. پس از پاکسازی ، این مناطق توسط جوامع محلی به طور مؤثر مورد استفاده قرار می گیرد و این به نوبه خود به کاهش فقر که هنوز بسیاری از خانواده ها را در سراسر کشور در معرض خطر قرار می دهد را کمک می کند. علاوه بر این ، دولت و سایر شرکت های توسعه ای پروژه های توسعه راه آهن ، ایجاد مناطق صنعتی ، احداث جاده ترانزیتی ، خط برق ، تولید و استخراج گاز و نفت در این منطقه را اجرا خواهند نمود.

 “جاپان از نظر مساحت  یک کشور کوچک است و فقط  برابر به دو سوم افغانستان میباشد. همه ما می دانیم که زمین مهم و ارزشمند است. من معتقدم  زمین های آلوده باماین نه تنها مانع استفاده از زمین میشود بلکه مانع ذهنیت مردم و  خلاقیت آنها نیز میگردد . پس مطمنا که این پروژه به شما و نسل های آینده شما فرصت های بلامحدود را فراهم میکند چیزیکه آرزوی ماست” تکاهاشی یوشیاکی نایب سفیر سفارت جاپان در افغانستان اظهارنمودند.

 از سال ۲۰۱۲ دولت جاپان در پاکسازی ۳۳.۶ کیلومتر مربع در منطقه کمک کرده است که منجر به از بین بردن بیش از ۵۶۰۰  مین های ضد پرسونل و ضد تانک و تقریباً ۳۸،۰۰۰ بقایای مواد منفجره جنگ گردیده است . تکمیل موفقیت آمیز این پروژه ها همچنین به امنیت ، مصونیت  و توسعه کمک خواهد نمود و به دولت افغانستان را در اجرا مسولیت های پاکسازی تحت معاهدات بین المللی نیز کمک مینماید .

 جاپان از طریق کمک مالی تحت برنامه کمک های بلاعوض در افغانستان در عرصه  مین های زمینی و بقایای مواد منفجره جنگ (ERW) مشارکت داشته و به تلاش های ملت سازی افغانستان در زمینه های مختلف از جمله امنیت ، آموزش ، صحت  ، فرهنگ  و کمک های بشری  ، زراعت ، زیرساخت ها و توسعه ظرفیت های بشری کمک کرده است .

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

هـشت پــــــــــروژه عـــــــــام المنفعـــــه برنامه همبستگی ملی در ولا یـــــت بلخ تکمیل و به بهـــــــــــــــره بهرداری سپرده شد

این پــــــــــــــــــــروژه های انکشافـــی شامل ساختمان تعمیر یک مکتب دارای 5 صنف درسی، ساختمان یک تعمیر مرکز اجتماعی به مساحت

بیشتر از ۱۶ هزار و ۱۹۴ جریب زمین در سال مالی ۱۳۹۵ به نفع دولت فیصله شده است

ریاست عمومی قضایای دولت وزارت عدلیه توانسته‌ است درسال مالی ۱۳۹۵،  به موازی ۱۶۱۹۴جریب و ۷ بسوه زمین ، ۲۷۱

افزایش حاصلات گندم در ولایت جوزجان

عبدالرشید، رییس اداره زراعت، آبیاری و مالداری ولایت جوزجان می گوید که حاصلات گندم در این ولایت شش هزار تُن

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*