English | دری

Breaking News

کاهش تولیدات در شهرک صنعتی هرات به دلیل وضعیت جنگی

کاهش تولیدات در شهرک صنعتی هرات به دلیل وضعیت جنگی

فابریکه‌داران در شهرک صنعتی هرات میگویند که دلیل گسترش دامنهٔ جنگ در نزدیکی این شهرک، تولیدات و حتا تعداد کارمندان خود را کاهش داده اند.

جنگ و شرایط نامساعد امنیتی در هرات باعث گردیده است تا شرکت تولید کننده قطعات موتور سایکل و ریگشا «بارک هلمند» با بیش از ده سال سابقه کاری در شهرک صنعتی این ولایت، تعداد کارمندان خود را به نصف کاهش دهد.

نقیب الله حقمل، موسس این فابریکه میگوید که تولیدات ما در یک ماه اخیر تقریباً ۵۰ درصد کاهش یافته و کارمندان خود را نیز ۵۰ دصد جواب داده ایم.

آقای حقمل علاوه نمود، قبلاً در این فابریکه ۱۳۰ نفر مصروف فعالیت بودند و اکنون تعداد شان به نصف کاهش یافته است. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، فابریکه‌داران، شرکت های خود را مسدود ساخته و در کشور های خارجی سرمایه گذاری خواهند کرد.

احمد سعید عظیمان، یکی از سرمایه‌گذاران دیگر در شهرک صنعتی هرات میگویند که تهدیدات فعلی که در این شهرک صنعنی وجود دارد، احتمالاً باعث بسته شدن و بیکار شدن کارمندان در این شهرک میگردد. 

آقای عظیمان که بیش از یک دهه است در بخش پروسس مواد غذایی و تولید درب و پنجره PVC در شهرک صنعتی هرات سرمایه گذاری کرده است، گفت: ” نگرانی وجود دارد که سرمایه گذاری های بسیار عظیم در شهرک صنعتی، حریق شود، هدر برود و یا مورد چپاول قرار بگیرند و این نگرانی ها متأسفانه وجود دارد.”

نزدیک به ۱۲۰ تن در فابریکه که توسط احمد سعید عظیمان در شهرک صنعتی هرات تاسیس گردیده است مصروف فعالت هستند. اکنون نگرانی ها از بسته شدن فابریکات که در این شهرک فعالیت دارند، وجود دارد.

اتاق صنایع و معادن هرات از حکومت افغانستان و طالبان میخواهد تا به منظور مسدود نشد شهرک صنعتی این ولایت از جنگ در نزدیکی این شهرک جداً بپرهیزند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
شهرك صنعتى مراتٍ

مقالات مرتبط

فراغت ۶٠ زن افغان از برنامه کار آموزی در حکومت

برنامه نقش زنان درحکومت، فراغت آخرين دور کار آموزان خويش را که توسط اداره انکشاف بين المللی ايالات متحده امريکا

امیرزی سنگین: قیمت انترنت در افغانستان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

قیمت های جدید انتر نت از جانب وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی بروز یکشنبه مورخ 29/10/1392 طی کنفرانس مطبوعاتی که

یک مرکزپزوهش های زراعتی در تخار ساخته میشود

در تخار یک مرکز پزوهش های زراعتی ساخته میشود که بنیاد این مرکز تحقیقاتی از سوی ریاست زراعت این ولایت

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*