English | دری

Breaking News

حاصلات انجیر در افغانستان افزایش یافته است

حاصلات انجیر در افغانستان افزایش یافته است

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری افغانستان میگوید که میزان حاصلات انجیر در کشور به خصوص در ولایات قندهار، هرات و فاریاب افزایش یافته است.

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات از افزایش ۳۰ درصدی حاصلات انجیر در این ولایت خبر میدهد. بشیر احمد، آمر امور زراعتی ریاست زراعت هرات میگوید، در ولایت هرات به اندازه ۳۷۰ هکتار زمین باغهای انجیر وجود دارد که امسال در حدود ۸ هزار متریک تن انجیر از این باغها تولید شده است.

انجیر بیشتر در بازار های محلی و حوزه غرب ولایت هرات به فروش می‌رسد. دهاقین و باغداران ۶۰ درصد انجیر برای تازه خوری، ۲۵ درصد آن برای پروسس مربا و ۱۵ فیصد آن را خشک مصرف میکنند.

در همین حال، ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت فاریاب‌ میگوید که حاصلات انجیر در این ولایت به ۳۷۸ متریک تن افزایش یافته است.

عبدالکبیر فرزام، رئیس زراعت این ولایت میگوید: «حاصلات انجیر امسال به ۳۷۸ متریک تن رسیده است که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش را نشان میدهد.»

به گفته وی، در سطح ولایت فاریاب، در حدود ۵٫۳۶ هکتار باغ انجیر وجود دارد. تا حال در این ولایت باغهای تجارتی انجیر وجود ندارد. مردم به تعداد ۲۰ تا ۳۰ درخت انجیر شخصی در باغهای خود دارند و از همین طریق به بازار عرضه میکنند.

در قندهار نیز حاصلات انجیر افزایش قابل توجه‌ی داشته است. به گفته ریاست زراعت این ولایت، میزان حاصلات انجیر در قندهار ده درصد افزایش یافته است.

سید حفیظ الله سیدی، رئیس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت قندهار میگوید که امسال از سه هزار باغ انجیر در حدود ۳۰ هزار متریک تن انجیر حاصل  شده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

تطبیق ۴۰ هزار و ۹۶۷ پروژه در سه سال اخیر

مسوولان وزارت احیاء وانکشاف دهات می گویند که این وزارت در سه سال اخیر ۴۰ هزار و ۹۶۷ پروژه را

افتتاح چندین پروژه انکشافی در ولایت دایکندی

طی سفر وزیر زراعت کشور به ولایت دایکندی یک باب حوض آبیاری، ساختمان ریاست زراعت ولایت دایکندی افتتاح گردیده و

اتحادیه اروپا بیش از صد میلیون یورو را برای تطبیق برنامه های معیشت بدیل به افغانستان کمک می کند

مبارز راشدی وزیر مبارزه با مواد مخدر با میلکو وان هول مستشار و مسوول همکاری های انکشافی دفتر نماینده خاص

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*