English | دری

Breaking News

افتتاح تجارت زیورات و جواهرات توسط بانوی افغان در امریکا

افتتاح تجارت زیورات و جواهرات توسط بانوی افغان در امریکا

 تانیا آریا، اقتصاددان جوان کشور وهمچنان رئیس و بنیادگذار مارک جواهر فروشی «ویژه»  است.

 به حیث یک متشبث نو ظهور تانیا در بخش زنجیر تولیدی سنگ های قیمتی و صنعت زیورات افغانستان‌ کار را آغاز نمود. وی تولید کننده‌گان را از طریق نمایشگاه های تجاری به بازار های جهانی متصل ساخته است. بانو تانیا در مورد توانایی مخفی و موانع که در بخش استخراج سنگ های قیمتی وجود دارد آگاه میباشد. او تصمیم می‌گیرد تا کاروبار خود را تاسیس کند تا از طریق آن به هدف خود که همانا معرفی فرهنگ افغانستان از طریق تجارت به شیوه های جدید و عصری آن به جهان میباشد، برسد.

 خانم تانیا در مورد ویژه‌گی محصولات خود بیان نمود: “زیورات «ویژه» معتبر، دست ساز و با طراحی جدید میباشند. این محصولات از فرهنگ که قرن ها قدامت دارد، نماینده‌گی میکنند. ما برند خود را از طریق جزییات طراحی هنری ، کیفیت بالای سنگهای قیمتی و فلز و بالاخره نوع مراقبت و استفاده از این زیورات با رهنمایی های معیاری آن، متمایز میکنیم.

“هر محصول این برند با نام های زنانه‌ای به زبان های دری، پشتو و دیگر لسان ها که بیانگر خصوصیات زنان افغان میباشند، نامگذاری شده است. هر لاکت، دستبند، انگشتر و گوشواره به بسیارظرافت و زیبایی ساخته می‌شوند تا مورد علاقه همه قرار بگیرد.”

Baran Collection

Baran Collection

 برند امید بخش و جدید التاسیس «ویژه» موانع و مشکلات را حل ساخته است که طی چندین سال تجاران افغان با آن مواجه بوده اند. تانیا علاوه نمود: ” در ویبسایت ویا صفحه انترنتی «ویژه» ما سیستم های آنلاین پرداخت پول مطمئن و بدون خطر را پیشکش نموده ایم و‌ محصولات ما در افغانستان، ایالات متحده امریکا و کانادا ارسال می‌شوند. “

 در عصر پیشرفت تجارت از طریق انترنت یا تجارت الکترونیکی در جهان،  رشد اقتصادی افغانستان در آینده وابسته به صادرات و وصل شدن به بازار های جهانی خواهد بود که متشبثین چون تانیا زمینه را برای این کار مساعد میسازند.

 «ویژه» اکنون در کابل و امریکا نماینده‌گی فعال دارد. خانم تانیا قصد دارد تا با افتتاح نمودن نماینده‌گی در لندن، آلمان و ترکیه در آینده نزدیک به تمام جهان صادات داشته باشد.

  وی همچنان یکی از طرفداران پیشرفت سکتور خصوصی در افغانستان میباشد و‌ از طریق مقالات خود در مورد اهمیت سنگ های قیمتی در افغانستان به این سکتور رهنمایی میکند.

Nahid Collection

Nahid Collection

 خانم تانیا در خانواده روشنفکر متولد شده است. وی بعد از فراغت از رشته اقتصاد پوهتنون کابل، در انستیتیوت Oruj به حیث استاد و همچنان در پروژه بانک جهانی در وزارت مالیه در بخش اصلاحات مدیریت مالی کار کرده است. او بعدا به امریکا رفت و در بخش ارتقاع ظرفیت تدریسی و تحقیقی در پوهتنون Purdue در ایالۀ اند‌یانا این کشور دروس خود را آغاز کرد. وی بعدا برای ادامه تحصیل به بریتانیا رفت و در پوهتنون Southampton این کشور

برای کسب درجه تحصیلی ماستری در بخش اقتصاد و مالیه شروع به یاد گرفتن کرد. بعد از برگشت مشاور دفتر اجرایی رئیس جمهور شد و همچنان در پروژه های USAID در بخش های مختلف کار کرده است.

خانم تانیا در بخش تدریس زنان و اطفال بی بضاعت با دو سازمان غیر دولتی بنام های “Farkhunda Trust” و “سرک اول” همکار میباشد و بخش از مفاد «ویژه» را به این دو سازمان اهدا میکند. Farkhunda Trust در بخش فراهم سازی تحصیلات عالی برای زنان بی بضاعت و زنان که قربانی خشونت شده اند فعالیت میکند و “سرک اول” در بخش همایت مالی و فراهم ساختن علم و دانش برای کودکان کارگر و نیازمند کار میکند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

صادر جلغوزۀ افغانستان به نام پاکستان به چين

مسوولان می گویند که بيشترين جلغوزۀ افغانستان به پاکستان قاچاق و از آن جا به نام پاکستان به چين صادر

توزیع پیاز زعفران برای دهقانان در ولایت ننگرهار

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری برای دهاقین ولسوالی های کوز کنر، سرخرود،  پچیراگام و ده بالای ولایت ننگرهار 5000 کیلوگرام

افزایش فوق‌العاده‌ی قراردادها در نمایشگاه بین‌المللی دبی

شرکت‌ها و صادرکننده‌گان افغان تا چاشت امروز، در نمایشگاه گلفوود دبی به ارزش ۴۰ میلیون دالر قرارداد به دست آورده‌اند.

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*