English | دری

Breaking News

عقد قرارداد با NGO ها تا زمان نا مشخص ممنوع گردید

عقد قرارداد با  NGO ها تا زمان نا مشخص ممنوع گردید

دفتر معاونیت اول ریاست جمهوری افغانستان طی مکتوبی به ادارات دولتی حکم نمود تا از بستن قرارداد با سازمان های غیر حکومتی (NGO) بپرهیزند.

در ماه فبروری سال روان میلادی دفتر معاونیت نخست ریاست جمهوری در نامهٔ به ادارات حکومتی گفت که الی ساخت یک چارچوب کاری برای NGO ها، به تمامی ادارات دولتی توصیه میگردد تا از عقد هر گونه قرارداد و تفاهمنامه با سازمان های غیر دولتی داخلی و خارجی جلوگیری کنند.

در این نامه همچنان آمده است که عقد هر گونه قرارداد و تفاهمنامه با NGO های داخلی و خارجی از زمان صدور مکتوب تا امر ثانی رسمیت نداشته و خلاف قانون میباشد و با متخلفین مطابق به قانون برخورد خواهد شد.

این درحالیست که شماری از مسئولین NGO ها این مکتوب معاونیت نخست را مداخله در امورات کاری شان عنوان نموده و میگویند که در سال روان قرارداد های شان تا یک مدت نا معلوم تعلیق گردیده و از حکومت میخواهند تا در این زمینه بازنگری کند.

مقامات در حکومت افغانستان تأکید میکنند که در حال حاضر کار روی پروژه های اساسی جریان داشته و هر NGOی که خواهان ملاحظات در مورد چارچوب کاری شان استند، می‌توانند آنرا اصلاح کنند.

حمید عزیزی، رئیس مرکز معلولین اجتماعی (DSC) به روزنامه پژواگ گفته است که اگر حکومت در مورد این تصمیم خود تجدید نظر نکند، کمک کننده ها و دونر ها کمک های شان را به کشور نیز قطع خواهند کرد و در نتیجه تمام فعالیت های NGO ها در کشور متوقف می‌گردند که این یک بی انصافی در حق ملت و مردم میباشد.

به گفته وی، نقش سازمان های غیر حکومتی و سازمان های داخلی اجتماعی در افغانستان نباید نادیده گرفته شود. این سازمان ها نقش بارز را در زمینه توانمند سازی حکومت و ترویج دموکراسی بازی کرده اند.

یک مقامات حکومتی به پژواک گفته است، این اقدام حکومت سبب ایجاد دو مشکل عمده گردیده است اولاً اینکه پروژه ها پیش از عملی شدن متوقف شدند و ثانیاً اگر قرارداد یک پروژه به امضأ نرسد، تمویل کنند‌گان ارادهٔ برای ادامه پروژه شان نخواهند داشت.

برای اینکه یک NGO به فعالت خود ادامه دهد حکومت افغانستان یک چارچوب کاری ۱۳ صفحه‌یی را تحت نام امضأ قرارداد با NGO ایجاد کرده است که در روشنی همین قوانین NGO ها می‌توانند با ادارات حکومتی قراداد امضأ کنند.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

نرخ اسعار خارجی در بازار کابل

 یک دالر 71.20 یک  یورو 82.60 یک  پوند 94.50 یک  ریال سعودی 18.90 یک درهم امارات 19.30 یک  فرانک سویس

كارمندان ربوده شده اي يك شركت سرك سازي از چنگ ربايندگان آزاد شدند

چهار كارگر يك شركت سرك ساز از ولسوالي كرخ ولايت هرات ربوده شده بودند و با ميانجي گري متنفذين محل

رییس اجراییه کشور: توسعه هیچ کشور بدون نقش فعال زنان متصور نیست

رییس اجراییه افغانستان در برنامهٔ افتتاحیهٔ کنفرانس اقتصادی پیرامون زنان تجارت‌پیشه افغان می‌گوید که توسعه و تغییر هیچ‌ کشوری بدون

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*