English | دری

30 کارمند دولتی در ولایت بدخشان دوره آموزشی «نظارت و ارزیابی» را به کمک کشور آلمان سپری کردند

30 کارمند دولتی در ولایت بدخشان دوره آموزشی «نظارت و ارزیابی» را به کمک کشور آلمان سپری کردند

امروز، سی کارمند نظارت و ارزیابی از ریاست های مختلف ولایت بدخشان، یک دوره آموزشی چهار روزه را با موضوع مهارت های نظارت و ارزیابی برای پروژه های انکشافی، در فیض آباد، مرکز ولایت بدخشان، موفقانه سپری کردند. هدف از برپایی این دوره آموزشی، کمک به ارتقای ظرفیت شرکت کنندگان در قسمت ارزیابی نحوه پیشرفت، نتایج و تاثیرات اجرای پروژه های زیربنایی و آموزشی در دو سطح ولایت و ولسوالی بود. این برنامه با کمک مالی دولت آلمان راه اندازی شد. DSC_2225

کارمندان دولتی شرکت کننده در این دوره آموزشی، از ریاست های مختلفی نمایندگی می کردند؛ به شمول دفتر مقام ولایت بدخشان، ریاست اقتصاد، ریاست امور زنان، ریاست فواید عامه، ریاست مالیه، ریاست مبارزه با مواد مخدر، ریاست ملی حفاظت محیط زیست، و شهرداری فیض آباد.

این برنامه در محل ریاست اقتصاد برگزار شد و طی آن، شرکت کنندگان آموختند که چگونه از روند پیشرفت پروژه های مختلف انکشافی، از ارتقای ظرفیت گرفته تا بخش صحت، سوادآموزشی، ساختمانی و آبیاری، نظارت کنند. هزینه پروژه های انکشافی در ولایت ها و ولسوالی ها، توسط دولت افغانستان و یا نهادهای تمویل کننده بین المللی از جمله دولت آلمان، فراهم می گردد.

شرکت کنندگان معلومات باارزشی را در مورد ابزارها و روش های نظارت و ارزیابی کسب کردند. از سرفصل های مهمی که ایشان فراگرفتند می توان به تهیه پیش نویس، چارچوب کاری، ثبت رویدادهای مهم، و مبانی نظارت و ارزیابی اشاره کرد. با استفاده از این ابزارها، آنها اکنون قادراند تا به طور منظم اطلاعات دقیق تری را درباره پیشرفت و کیفیت اجرای پروژه ها، برای کمیته انکشاف ولایتی (PDC) فراهم کنند.

محترم عبدالغفور فروغ، رییس ریاست اقتصاد ولایت بدخشان، به نمایندگی از کمیته انکشاف ولایتی (PDC) مراتب امتنان و تشکر خویش را به خاطر حمایت نهادهای دولتی در ولایت ها ابراز داشت و اضافه کرد که این برنامه آموزشی برای حفظ و ادامه پروژه های مهم و اساسی در ولایت بدخشان، کاملا حیاتی و ضروری بود. وی از تمام شرکت کنندگان خواست تا دانش و مهارت های ارزیابی را که فراگرفته اند، در جریان فعالیت های روزمره شان مجدانه به کار بندند.

این برنامه ارتقای ظرفیت توسط ریاست اقتصاد و در همکاری نزدیک با کمیته انکشاف ولایتی ولایت بدخشان، پیشنهاد و مدیریت شد. حمایت های فنی لازم توسط صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF) و هزینه های مالی آن به وسیله وزارت همکاری و توسعه اقتصادی(BMZ) دولت فدرال آلمان فراهم شدند.

صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF) توسط نهاد همکاری های بین المللی آلمان (GIZ) به عنوان بخشی از «همکاری آلمان با افغانستان»، اجرا می شود. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، حمایت هایی را به منظور توسعه اقتصادی، در شش ولایت شمالی افغانستان، در دو سطح ولایت و ولسوالی فراهم می نماید. در عین حال، این صندوق، برای کارمندان دولتی غیرنظامی، برنامه های آموزشی را نیز ارائه می دهد. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، از طریق فعالیت های گسترده خویش، می کوشد تا سهم گیری افغان ها در روند پیشرفت و ترقی را افزایش دهد، نهادهای بومی را در سطح محلی تقویت کند، و شفافیت و همه شمولی را ترویج نماید.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*