English | دری

30 کارمند دولتی در بدخشان، دوره آموزشی «مدیریت مالی» را سپری کردند

30 کارمند دولتی در بدخشان، دوره آموزشی «مدیریت مالی» را سپری کردند

30 تن از کارمندان بخش های مالی و برنامه ریزی ریاست های مختلف در ولایت بدخشان، یک دوره آموزشی چهارروزه با موضوع «مدیریت مالی پروژه های توسعه ای» را با کامیابی سپری کردند. هدف اساسی از برپایی این دوره که در شهر فیض آباد، مرکز ولایت بدخشان و با کمک مالی دولت آلمان برگزار شد، ارتقای مهارت های کارمندان ریاست های مختلف در پیشبرد پروسه بودجه ولایتی بود. پس از اتمام دوره آموزشی، شرکت کنندگان به مدت شش ماه از کمک های استادان راهنما بهره مند خواهند شد تا بتوانند پیشنهادهای پروژوی شان را به شکل مناسب و درست شامل بودجه ملی سازند. این دوره آموزشی، توسط وزارت مالیه افغانستان برگزار شد.DSC_0579

کارمندان شرکت کننده در این برنامه، از ریاست ها و نهادهای مختلف به شمول دفتر مقام ولایت، ریاست اقتصاد، ریاست امور زنان، ریاست مالیه، ریاست زراعت و مالداری، ریاست معارف، ریاست احیا و انکشاف دهات، شورای ولایتی و شاروالی فیض آباد، نمایندگی می کردند.

به منظور برنامه ریزی برای توسعه پایدار، ولایت بدخشان برای خویش یک «برنامه انکشاف ولایتی» تهیه کرده است که در آن اولویت ها و پروژه های ضروری پس از نظرخواهی و مشوره با تمام 28 ولسوالی این ولایت، مشخص شده اند. به این ترتیب، «برنامه انکشاف ولایتی» برای تمام ریاست های مختلف در بدخشان، خطوط اساسی حرکت را ترسیم می کند. تقاضا برای برپایی یک دوره آموزشی با موضوع «مدیریت مالی» از سوی ریاست اقتصاد و ریاست مالیه مطرح گردید، تا ایشان قادر به دریافت سهم بیشتری از بودجه ملی برای پروژه های ولایتی خویش شوند. همچنین تقویت پروسه بودجه در سیستم مالی افغانستان از اهداف دیگر این دوره آموزشی به شمار می رود. به دلیل کاهش کمک های بین المللی در سطح ولایتی، اکنون ریاست ها در ولایات باید برای تخصیص یافتن منابع مورد نیازشان از سوی حکومت مرکزی، تلاش بیشتری به خرج دهند.

برنامه آموزشی یادشده، از سوی ریاست اقتصاد ولایت بدخشان و در همکاری نزدیک با کمیته انکشاف ولایتی، پیشنهاد و اجرا گردید. در جولای 2014، کمیته انکشاف ولایتی بدخشان، این برنامه آموزشی را در جمله اولویت های ضروری قرار داد و حمایت های فنی را از جانب صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF) دریافت کرد. وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان (BMZ) تمام هزینه 300000 افغانی این دوره آموزشی را تمویل نمود.

صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF) توسط Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH به عنوان بخشی از استراتژی «همکاری آلمان با افغانستان»، اجرا می شود. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، حمایت هایی را به منظور توسعه اقتصادی، در شش ولایت شمالی افغانستان، در دو سطح ولایت و ولسوالی فراهم می نماید. در عین حال، این صندوق، برای کارمندان دولتی غیرنظامی، برنامه های آموزشی را نیز ارائه می دهد. صندوق ارتقای ظرفیت منطقه ای (RCDF)، از طریق فعالیت های گسترده خویش، می کوشد تا سهم گیری افغان ها در روند پیشرفت و ترقی را افزایش دهد، نهادهای بومی را در سطح محلی تقویت کند، و شفافیت و همه شمولی را ترویج نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*