English | دری

Breaking News

تا پنج سال آینده ‌بیش‌ از ۳ میلیون شغل در بخش انرژی بادی در جهان ایجاد میگردد

تا پنج سال آینده ‌بیش‌ از ۳ میلیون شغل در بخش انرژی بادی در جهان ایجاد میگردد

مطالعات شورای بین المللی انرژی باد یا GWEC حاکی از آن است که طی پنج سال آینده ۳.۳ میلیون شغل در سرتاسر جهان در حوزهٔ انرژی بادی ایجاد خواهد گردید.

بر اساس یافته های این شورا، حوزهٔ انرژی باد علاوه بر ایجاد فرصت های کاری مستقیم و غیر مستقیم، ظرفیت تولید ۴۷۰ گیگاولت (GW) برق از طریق باد های ساحلی و صحرای را نیز دارا میباشد.

مطالعات این سازمان نشان میدهند که بیشترین این شغل ها در ممالک چین، ایالات متحده امریکا، هند، آلمان، انگلستان، برازیل، فرانسه، سویدن، اسپانیا، آفریقای جنوبی و تایوان که در این بخش فعالیت زیاد کرده اند، ایجاد میگردد.

بن بک‌‌ویل، مدیر عامل شورای بین المللی انرژی باد میگوید که صنعت انرژی باد پیشینه بسیار قوی در بخش ایجاد شغل های پایدار و طولانی مدت داشته و میتواند یک جامعه را از طریق فرصت های صنعتی احیا کند.

وی علاوه نمود که چنانچه جهان تاکنون از همه گیری ویروس کرونا نجات نیافته است، بناءً حکومت ها باید از انرژی باد منحیث یک صنعت کلیدی در زمینه ایجاد اشتغال و احیای اقتصاد بعد از همه گیری، استفاده مؤثر و مفید نمایند.

در عین حال یافته های اداره بین المللی انرژی تجدید پذیر (IREA) نشان میدهند که حوزه انرژی باد تا کنون علاوه بر تولید ۷۵۱ گیگاولت برق، سبب ایجاد نزدیک به ۱.۲ میلیون شغل در سطح جهان گردیده است.

در یک سروی جهانی که توسط شورای بین المللی انرژی باد انجام یافت، معلوم گردید که در سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۵۵۰۰۰۰ کارمند در چین، ۲۶۰۰۰۰ نفر در برازیل، ۱۵۰۰۰۰ تن در ایالات متحده و نزدیک به ۶۳۰۰۰ کارگر در کشور هند مصروف کار در حوزه انرژی بادی هستند.

این در حالیست که اخیراً توجه روی صنعت انرژی باد در افغانستان نیز افزایش یافته است و براساس سروی های انجام یافته، افغانستان ظرفیت تولید ۲۰۰۰ میگاوات برق بادی را دارا میباشد. سرمایه‌گذاری در بخش صنعت رو به انکشاف انرژی بادی در کشور، نه تنها باعث ایجاد زمینه کاری برای مردم گردیده بلکه می‌تواند مشکل بزرگ بی برقی را نیز مرفوع سازد.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
انرژی بادی

مقالات مرتبط

ضرورت به مهاجرين بخاطرى رشد اقتصادى روستاى “لوكانا” در ايتاليا

مقامات محلى در شمال اروپا با شعار “مهاجرت كنيد، فرزند بياوريد و ده هزار دالر بگيريد”، ميخواهند به مشكلات اقتصاد

ریشه یا عامل شکر نو2 (دیابت نوع 2) شناخته شد

دانشمندان آمریکایی می گویند: نقص یک ژن از حجرات بتا می تواند توانایی بدن را برای کنترل جذب قند خون،

کشف مهمترین عامل تولد نوزادهای نارس

نتایج پژوهش های محقیقان دانشکده پزشکی دانشگاه دوک کالیفرنیا نشان می دهد که وجود یک نوع باکتری، مهمترین عامل تولد

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*