English | دری

Breaking News

تا پنج سال آینده ‌بیش‌ از ۳ میلیون شغل در بخش انرژی بادی در جهان ایجاد میگردد

تا پنج سال آینده ‌بیش‌ از ۳ میلیون شغل در بخش انرژی بادی در جهان ایجاد میگردد

مطالعات شورای بین المللی انرژی باد یا GWEC حاکی از آن است که طی پنج سال آینده ۳.۳ میلیون شغل در سرتاسر جهان در حوزهٔ انرژی بادی ایجاد خواهد گردید.

بر اساس یافته های این شورا، حوزهٔ انرژی باد علاوه بر ایجاد فرصت های کاری مستقیم و غیر مستقیم، ظرفیت تولید ۴۷۰ گیگاولت (GW) برق از طریق باد های ساحلی و صحرای را نیز دارا میباشد.

مطالعات این سازمان نشان میدهند که بیشترین این شغل ها در ممالک چین، ایالات متحده امریکا، هند، آلمان، انگلستان، برازیل، فرانسه، سویدن، اسپانیا، آفریقای جنوبی و تایوان که در این بخش فعالیت زیاد کرده اند، ایجاد میگردد.

بن بک‌‌ویل، مدیر عامل شورای بین المللی انرژی باد میگوید که صنعت انرژی باد پیشینه بسیار قوی در بخش ایجاد شغل های پایدار و طولانی مدت داشته و میتواند یک جامعه را از طریق فرصت های صنعتی احیا کند.

وی علاوه نمود که چنانچه جهان تاکنون از همه گیری ویروس کرونا نجات نیافته است، بناءً حکومت ها باید از انرژی باد منحیث یک صنعت کلیدی در زمینه ایجاد اشتغال و احیای اقتصاد بعد از همه گیری، استفاده مؤثر و مفید نمایند.

در عین حال یافته های اداره بین المللی انرژی تجدید پذیر (IREA) نشان میدهند که حوزه انرژی باد تا کنون علاوه بر تولید ۷۵۱ گیگاولت برق، سبب ایجاد نزدیک به ۱.۲ میلیون شغل در سطح جهان گردیده است.

در یک سروی جهانی که توسط شورای بین المللی انرژی باد انجام یافت، معلوم گردید که در سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۵۵۰۰۰۰ کارمند در چین، ۲۶۰۰۰۰ نفر در برازیل، ۱۵۰۰۰۰ تن در ایالات متحده و نزدیک به ۶۳۰۰۰ کارگر در کشور هند مصروف کار در حوزه انرژی بادی هستند.

این در حالیست که اخیراً توجه روی صنعت انرژی باد در افغانستان نیز افزایش یافته است و براساس سروی های انجام یافته، افغانستان ظرفیت تولید ۲۰۰۰ میگاوات برق بادی را دارا میباشد. سرمایه‌گذاری در بخش صنعت رو به انکشاف انرژی بادی در کشور، نه تنها باعث ایجاد زمینه کاری برای مردم گردیده بلکه می‌تواند مشکل بزرگ بی برقی را نیز مرفوع سازد.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
انرژی بادی

مقالات مرتبط

معتادان افغانستان 300 ميليون دالر را صرف خريد مواد مخدر نموده اند

وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان گزارش را كه توسط اين وزارت تهيه گرديده بود، با رسانه ها مطرح نمود.

حد اقل یک زن باید در بخش هیئت اداری در شرکت های اماراتی گماشته شود

بر اساس قانون جدید در امارات متحده عربی، شرکت های سهامی عام در این کشور مکلف استند تا حد اقل

کمبود ویتامین D سویه کارکرد سیستم دفاعی بدن را به خطر مواجه میسازد

نتیجه یک پژوهش محقیقان انگلیسی نشان می دهد سالمندانی که دچار کمبود ویتامین D هستند بیش از دیگران در معرض

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*