English | دری

Breaking News

منظوری چهار قرارداد به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون افغانی

منظوری چهار قرارداد به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون افغانی

در جلسه کمیسیون تدارکات ملی به ریاست رئیس جمهور، چهار قرارداد به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون افغانی منظور گردید.

این قراردادها شامل منابع افزوده شده در برنامه میثاق شهروندی در ولایات تخار و بدخشان، وسایل اطفایه و ضد حریق مورد ضرورت ریاست حالات اضطرار وزارت دفاع ملی و تعدیل با افزایش قیمت سرک ارملک-لامان(هرات به بادغیس) و تعدیل با افزایش قیمت پروژه انکشاف مالداری وزارت زراعت می باشد.

در این جلسه تمدید میعاد پروژه خط دوم سرک کابل – لوگر، سرک میدان هوایی قندهار، تدارک میز و چوکی متعلمین در ۱۳ ولایت کشور را نیز مورد تایید قرار داد.

در بخش دیگر این نشست، احمد بلال قاری‌زاده رئیس دارالانشای کمیسیون تدارکات ملی و رئیس هیئت مختلطِ مؤظف برای قراردادهای تدارک اسکان، اعاشه و ترانسپورت زمینی در عربستان سعودی برای حجاج افغان، گزارش عقد قراردادها و فراهم‌آوری سهولت‌های بیشتر برای حجاج از طریق عقد قراردادهای مناسب‌تر را ارایه کرد.

رئیس دارالانشای کمیسیون تدارکات ملی گفت که در سال جاری، قراردادهای اسکان، اعاشه و ترانسپورت زمینی برای حجاج افغانی به رویت اسناد معیاری و در با نظرداشت کیفیت بهتر و قیمت مناسب‌تر صورت گرفته است و یک میلیون و ۶۰۰ هزار دالر نسبت به گذشته صرفه جویی شده است.

در این نشست سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت، وزرای مالیه و اقتصاد، سرپرست وزارت عدلیه، مسؤلین اداره تدارکات ملی، ناظرین ملی و بین المللی از جمله گروه پارلمانی مبارزه با فساد، دیدبان شفافیت افغانستان، کمیسیون‌های مالی و بودجه و اقتصاد ملی ولسی جرگه و نمایندگان قوماندانی حمایت قاطع حضور داشته اند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*