English | دری

یک پالایشگاهی بزرگ مواد نفتی در جوزجان ساخته میشود

یک پالایشگاهی بزرگ مواد نفتی در جوزجان ساخته میشود

DSC_2037قرار است در شبرغان ولایت جوزجان یک پالایشگاه بزرگ نفتی ساخته شود، هزینه ساخت این پالایشگاه نفتی حدود 1.3 میلیارد دالر امریکایی میشود.

کاربالای این پروژه قرار است که تا دو ماه آینده آغاز شود، این برنامه از طریق سکتور خصوصی راه اندازی میشود و ظرفیت تصفیه 60 هزار بیرل نفت را در روز دارا خواهد بود.

احمد راتب “پوپل” رییس شرکت وطن گروپ به رسانه ها گفت: این پالایشگاه بزرگترین شرکت تولیدی در سطح کشور میباشد، و کارهای مقدمات این تصفیه خان آغاز شده است.

وی افزود این پالایشگاه در منطقه جرقدوق شهر شبرغان ساخته میشود که برای صد ها تن به طور مستقیم و غیر مستقیم زمینه کار فراهم خواهد شد.

آقای پوپل از توضیحات بیشتر در مورد این پالایشگاه خود داری نموده گفت در این پالایشگاه حدود 60 درصد شرکت وطن گروپ سهم دارد و 40 درصد دیگر آن مربوط به شرکت های بیرونی میشود، شرکت وطن گروپ یک شرکت خصوصی افغانی است که دو سال قبل در ساخت فابریکه تولید نفت شبرغان اشتراک نموده و سهم داراین فابریکه گردید.

بایمراد قوینلی والی جوزجان به رسانه میگوید؛ جوزجان یک ولایت نفت خیز است که ظرفیت اکمال گاز،  مواد سوختی عراده جات و برق تمام ولایات افغانستان را دارد وزمینه کار را برای صدها تن فراهم ساخته است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*