English | دری

یک شرکت مشترک افغان چین جواز تولید برق حرارتی را بدست آورد

یک شرکت مشترک افغان چین جواز تولید برق حرارتی را بدست آورد

20131009_PR_Electricity-scheme_Baharak_Picدومین جواز در بخش تولید انرژی حرارتی ( ذغال) از سوی جلالتمآب وزیر انرژی وآب به کمپنی مشترک  افغان چین (” کنک” وشاندونگ تیاندرن )بعد از ظهر روز شنبه مورخ 22 سنبله سال 1393 تفویض گردید.

ابو سفیان مسوول کمپنی متذکره در مورد معلومات داده افزود: کمپنی مشترک افغان چین در بخش تولید انرژی حرارتی زغال سنگ در محوطه بند دهله ولایت کندهار در حدود 18 میگاوات برق تولید خواهد نمود که بعد ازتولید برق  آنرا بالای د برشنا شرکت به فروش خواهد رسانید.

وی افزود : کمپنی ( کنک و شاندونگ تیاندرن) درحدود 15 میلیون دالر در این بخش سرمایه گذاری نموده که کار عملی این پروژه قرار است در یک ماه آینده آغاز و الی 12 ماه به بهره برداری سپرده خواهد شد.

 مسوول کمپنی در بخش زیست محیطی وتآثیرات آن نیز اشاره نموده گفت: مصارف زغال سنگ در این پروژه باعث ملوث شدن  محیط زیست نخواهد شد و قرار است که سالانه در حدود 70 هزار تن ذغال در تولید برق در این دستگاه به مصرف برسد.

این جواز درحالی به کمپنی متذکره تفویض گردید که جواز اولی در بخش تولید انرژی به کمپنی مشترک افغانی و آلمانی ( زازو – ارو) چندی قبل تفویض گردیده بود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*