English | دری

گوگل و ایسوس در یک اقدام بی سابقه دست به ساخت کوچکتری کمپیوتر زده اند

گوگل و ایسوس در یک اقدام بی سابقه دست به ساخت کوچکتری کمپیوتر زده اند

در یک اقدام مشترک و بی سابقه دو شرکت بزرگ ( google and Asus) دست به ساختن یک نوع خاص کمپیوتر زده اند که در حقیقت یک دانگل خورد است که باعث میشود تا تلویزیون های خانه را با دستگاه کمپیوتر قدرت مند تبدیل نماید.

بر اساس این گزارش، شرکت های گوگل و ایسوس تولید خود را در ابعادی کمی بزرگتر از یک حافظه Flash USB ساخته است و از طریق وصل کردن این وسیله به تلویزیون های که دارای ورودی USB است است قادر خواهد بود تا این تلویزیون ها را به کمپیوتر با امکانان بسیار عالی مبدل کند.

دستگاه مذکور دارای سیستم عامل گوگل کروم است که بنام Chromebit  یاد میشود.

شرکت گوگل در بیانه که منتشر کرده است میگوید، “این دستگاه خوش قیمت ازیک بسته شکلات کوچک تر است Chromebit  با ارزش نازلتراز ۱۰۰ دالر در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت. تنها با اتصال Chromebit به یک صفحه نما یشگر می ‌توانید آن را به یک کامپیوتر به ‌روز و جدید و تبدیل کنید که این امر به ‌عنوان یک به ‌روزرسانی بسیار هوشمندانه برای شرکت‌ها و مدارسی که نمایشگرهای قدیمی در اختیار داشته و به دنبال کاهش هزینه‌ها هستند مطرح است”.

همچنان شرکت گوگل در برنامه ‌های جداگانه خود نیز با همکاری شرکت چینی هایر به ساخت یک مادل لپ‌ تاپ بسیار ارزان‌ قیمت از نمونه کروم بوک دست خواهد زد که با قیمت تنها ۱۵۰ دالر به بازار مصرف عرضه میگردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
ASUSgoogle

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*