English | دری

گشایش یک مارکیت تجارتی زنانه در باغ زنانه ولایت بدخشان

گشایش یک مارکیت تجارتی زنانه در باغ زنانه ولایت بدخشان

در بدخشان یک باب مارکیت تجارتی زنانه که بمنظور انکشاف تجارت و کاریابی برای زنان این ولایت ساخته شده است امروز توسط بزرگان محلی این ولایت گشایش یافت.

این پروژه از سوی کشور آلمان به هزینه 24 میلیون افغانستان اعمار گردیده است.

مارکیت یاد شده در یک منزل به طور اساسی ساخته شده است که شامل 3 اتاق درسی، دو شعبه کاری، دو باب دوکان، آشپز خانه، سیستم حفاظت بهداشتی، امکانات و تجهیزات اداری و سیسم انرژی رسانی آفتابی میباشد.

داکتر شاه ولی الله ادیب سرپرست ولایت بدخشان میگوید؛ از مارکیت های متذکره در امورات بالا بردن ظرفیت، توانمند سازی، انکشاف اقتصادی و صنایع دستی زنان در بدخشان کار گرفته خواهد شد تا از این راه زنان بتوانند سهم خویش را در جامعه به شکل درست انجام دهند.

خانم ذفنون حسام ناطق رییس امور زنان ولایت بدخشان، در این مرکز آموزشی خانم ها پروگرام های مشخص آموزش در امورات حقوقی، زبان و فناوری عصری برای زنان راه اندازی خواهد شد و جا دارد تا از کشور آلمان در زمینه ساخت این مرکز ابراز سپاس و قدردانی نمایم.

زنان بدخشان میتوانند از طریق این مارکیت تمامی دست آورد و صنایع دستی شان را به بازار های ملی و بین المللی صادر نمایند و از این مسیر بتوانند یک گام موثر بخاطر پیشبرد روند اقتصادی و سهم زنان در بازار بردارند.

گفتنی است که این ساختمان تجارتی زنان در باغ زنانه ولایت بدخشان که در ناحیه ششم شهر فیض آباد قرار دارد ساخته شده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
بدخشانمارکیت زنانه

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*