English | دری

Breaking News

گشایش پنجمین بندرگاه تخلیۀ کالاهای تجارتی در ولایت بلخ

گشایش پنجمین بندرگاه تخلیۀ کالاهای تجارتی در ولایت بلخ

مسوولان اتاق تجارت و صنایع می گویند که پنجمین بندرگاه تخلیۀ کالاهای تجارتی در جوار میدان هوایی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی در مزارشریف گشایش یافته است.

خیرالدین مائیل، معاون اتاق تجارت و صنایع گفت: ” حالا با گشایش پنجمین بندرگاه تخلیه کالاهای تجارتی در جوار میدان هوایی مزارشریف تاجران می‌توانند اموال شانرا از طریق واگن‌ها تا مزارشریف انتقال دهند و همچنان فرصت‌های شغلی برای شماری از افراد هم فراهم شده است.”

وی افزود: یکی از تقاضاهای سکتور خصوصی اینست که هر چه زودتر در کنار اینکه پورت ایجاد شده اسکلیت‌ها ایجاد شود، دفاتر مربوطه که باید مال تاجر را طی مراحل کند هم در اینجا فعال شود و تاجران وادار نشود که برای طی مراحل گمرکی به حیرتان برود باید در همین‎جا تاجر بتواند اسناد خود را طی مراحل کند.

عبدالرئوف امیری، رییس شهرک بندری حیرتان گفت: ” این سهولت است برای تاجر ملی، شاید یک ماه انتقال کالاهای تجارتی از رهگذر کشتی و موتر را واگن‌ها در یک هفته انجام دهد.”

به گفته مسوولان اتاق تجارت و صنایع، این بندرگاه گنجایش تخلیه ۲۵ واگن‎بار را دارد و سبب کاهش هزینه‌های انتقال کالاهای تجارتی خواهد شد.

قابل یاد آوریست که پیش از این سه بندرگاه تخلیه اموال در شهرک حیرتان و یک بندرگاه در دو راهی حیرتان- در حدود چهل کیلومتری مزارشریف فعالیت داشت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*