English | دری

Breaking News

گشایش راهبرد ملی صادرات و افزایش صادرات کشور

گشایش راهبرد ملی صادرات و افزایش صادرات کشور

راهبرد ملی صادرات افغانستان که با کمک اتحادیۀ اروپا و مرکز تجارت بین المللی ساخته شده است، دیروز یک‎شبنه طی مراسمی گشایش یافت.

عبدالله عبدالله رییس اجرائیه کشور می گوید: “ما در زمنیه‌های تجارت، صادرات و ترانزیت، پیشرفت‌هایی داشته‌ایم، اما این پیشرفت‌ها قانع کننده نیست و حکومت متعهد است که در کنار سکتور خصوصی، برای بلندرفتن میزان تولید و صادرات کشور، همکاری‌های جدی و لازم را انجام دهد.”

ارنچاگانزالز، رییس اجرایی مرکز تجارت بین‌المللی گفت: “این راهبرد ملی صادرات به نام صلح از راه رفا و رفا از راه بازرگانی نامیده شده است و این چیزی است که همه ما می‌خواهیم تجارت کنیم تا جای کار ایجاد شود و زمینه رُشد اقتصاد با ثبات فراهم گردد.”

سفیر اتحادیه اروپا در کابل می گوید که این کشور نتوانسته است از امتیازهای موجود کشورهای اروپایی به کشورهای روبه توسعه در بخش صادرات به گونۀ لازم بهره برداری کند.

پی‌یرمویدن، سفیر اتحادیه اروپا در کابل افزود: “وضیعت کنونی کسربیلانس بازرگانی چیزی را که شما گفتید آقای وزیر، یک زنگ خطر است؛ یعنی یک درصد صادرات و ده درصد واردات و این یک وضیعت خوب نیست. باید این شیوه به افزایش صادرات و کاهش واردات باید تغییر یابد.”

اتاق تجارت و صنایع، می‌گوید که با بهبود وضیعت صادرات کشور، افغانستان یک رقم بزرگی از درآمدهایش را از این راه بدست خواهد آورد و اینکار بر اقتصاد محلی نیز اثرگذارخواهند بود.

گفتنی است که راهبرد ملی صادرات کشور که با هدف پیشرفت پایدار اقتصادی، افزایش درآمدهای ملی و افزایش صادرات کشور به بازارهای جهانی، ساخته شده است در پنج سال آینده عملی خواهد شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*