English | دری

Breaking News

گشایش بازار سه روزه برای زنان در در کابل

گشایش بازار سه روزه برای زنان در در کابل

وزارت تجارت و صنایع بازار سه روزه را برای زنان در آخر هفته در فاز شهرک آریا، راه اندازی نمود که در آن بیش از 36 شرکت زنانه محصولات چون لباس ها، محصولات زراعتی، زیورآلات و صنایع دستی خویش را بفروش می رسانند.

. پروژه ترویج اشتغال و توسعه اقتصاد پایدار آلمان این برنامه را از نظرمالی و تخنیکی کمک نموده است.

بازار زنانه آخر هفته این فرصت را برای زنان فراهم نموده تا آنها بتوانند محصولات خویش را مستقیم به دست مشتریان شان برسانند. با حذف میانجی و معامله گران، مالکان شرکت ها می توانند سود خود را افزایش داده و از این طریق به افزایش شغل و سرمایه گزاری بیشتر کمک کنند.

همچنان این بازار زنانه می توانند تاثیر مثبت روی توسعه محصولات زنان داشته باشد. بازار مخصوص زنان این فرصت برای بانوان متشبث فراهم نموده تا آنها مستقیم با مشتریان خویش وارد معامله شوند. این کار باعث می شود که زنان بازخورد در مورد کیفیت محصولات خویش را دریافت نموده و تقاضای مشتریان را بشناسند.

خانم کبرا علی فایق، تولید کننده چپس گفت: “ما به این بازار برای ایجاد تماس های جدید تجاری آمده ایم و تا حال بسیار موفق بود ایم، دو فرمایش تجاری با ما قرارداد شده که یکی از آن یک فرمایش بزرگ است. ما 200 کارتن چپس را به ولسوالی جبل سراج ولایت پروان میفرستیم.”

خانم نیسمه حمیدی، تولید کننده رو تختی و گلدوزی گفت: “برای ما بسیار مهم است تا در بازار سه روزه زنان اشتراک نمایم چون با زنان کسبه کار دیگر اشنا میشویم. این کار به ما اجازه میدهد تا از تجربیات دیگر زنان یاد بگیریم.”

قابل یاد آوریست که پروژۀ توسعۀ اقتصادی دومدار و افزایش کار که توسط حکومت آلمان تمویل می شود، فعالیت های گوناگون را جهت ایجاد اشتغال و  تقویت کار و کاسبی در افغانستان در پنچ عرصه زیر حمایت می کند: مغزیات (آجیل)، لبنیات، مرغداری، گندم و سبزیجات.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*