English | دری

Breaking News

گام دیگر به سوی عرضۀ خدمات بهتر مالداری

گام دیگر به سوی عرضۀ خدمات بهتر مالداری

پنج ساختمان در مربوطات ریاست عمومی مالداری و صحت حیوانی که به تازه گی اعمار و باز سازی گردیده امروز رسماً افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این ساختمان ها محترم سلیم خان کندزی سرپرست وزارت زراعت آبیاری ومالداری،خانم سوسن مسول پروژه AHDP   مربوط اتحادیه اروپا و شماری از مسوولین وزارت زراعت اشتراک نموده بودند.

مراسم با تلاوت آیات متبرک کلام الله مجید آغاز گردید و بدنبال آن محترم سلیم خان کندزی سرپرست وزارت زراعت سخنرانی نموده و اعمار این ساختمان ها را گام مهمی در عرضۀ خدمات بهتر وترنری برای مالداران خواند. وی ضمن سپاسگذاری از کمیسیون اروپا برای تمویل این پروژه به  ارائه یک دید گزرا از وضعیت زراعت و مالداری درافغانستان پرداخت وگفت:

“فعالیت های عرضه شده برای سکتور زراعت و مالداری  ارزشمند است اما کافی نیست و باید در این عرصه خدمات بیشتر صورت گیرد. ما متعهد استیم که برای بهتر سازی و عرضه خوب این خدمات تلاش نماییم.”

دراین محفل محترم داکتر شیر شاه استاد بخش  وترنری پوهنتون کابل نیز سخنرانی نموده و از این اقدام وزارت زراعت آبیاری ومالداری اظهار قدر دانی نموده گفت اعمار این مراکز مکان  خوبی برای آموزش مسلکی و عملی محصلین پوهنحی وترنری و افزایش تجارب آنها است.

پنج ساختمان یاد شده که شامل مرکز تدریسی جراحی وترنری برای محصلین بخش وترنری پوهنتون کابل- کلینک حیوانی برای آموزش محصلین- دیپوی لابراتوار مرکز تشخیص و تحقیق  امراض حیوانی- ذخیره آب به ضرفیت 20 هزار لیتر و کار بازسازی لیلیه ریاست مالداری و صحت حیوانی میباشد به مصرف مالی 930 هزار  یورو از کمک اتحادیه اروپا و همکاری مستقیم  پروژه AHDP   اعمار و باز سازی گردیده است.

درحال حاضر حدود 270 کلینک صحت حیوانی در مناطق مختلف افغانستان تحت پوشش وزارت زراعت قرار دارد که تاحدود زیادی در کنترول بیماری های حیوانی و معالجه آن بیماری ها موثر بوده است .

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
خدمات مالداری در افغانستان

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*