English | دری

Breaking News

کمک 12.4 میلیون دالری جاپان بمنظور محو پولیو و جلوگیری از انتشار امراض قابل پیشگیری

کمک 12.4 میلیون دالری جاپان بمنظور محو پولیو و جلوگیری از انتشار امراض قابل پیشگیری

کشور جاپان 12.4 میلیون دالر را بمنظور محو پولیو و جلوگیری از انتشار امراض قابل پیشگیری توسط واکسیناسیون به سکتور صحت افغانستان مساعدت نمود.

دوکتور فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه کشور گفت:” در شرایط کنونی افغانستان از جمله کشورهای به شمار میرود که توانایی اقتصادی برای تهیه و خرید واکسین های مختلف را نداشته و نیاز مند کمک مالی تمویل کنندگان میباشد، که این مساعدت مالی در همکاری با اداره یونیسیف، وزارت صحت عامه را در جهت کاهش مرگ و میر اطفال وریشه کن ساختن مرض فلج اطفال بیشتر کمک خواهد نمود”.

وزیر صحت عامه افزود، این کمک مالی طی یک توافقنامه میان کشور جاچان و اداره یونیسیف در افغانستان، جهت خریداری واکسین های توبرکلوز، سرخکان، پولیو، زردی سیاه و تیتانوس به امضاء رسیده است.

متسوجی سوزوکا، سفیر کشور جاپان در افغانستان گفت: کشور جاپان یکی از بزرگترین تمویل کنندگان بخش صحی در افغانستان در چند سال اخیر بوده که در راستای حفاظت از اطفال این کشور از نقطه نظر انسانی بیشتر تلاش نموده است و حکومت جاپان مبنی بر ادامه کمک هایش در راستای بهبود صحت و خودکفایی افغانستان متعهد است.

عادل خدر نماینده اداره یونیسف در افغانستان اظهار داشت:” مشارکت ما وحکومت جاپان تفاوت مهمی را در زمینه حفظ بقای زنان و اطفال افغانستان سبب شده است، که تا کنون اداره یونیسیف تلاش های مهمی را در در این راستا انجام داده است. چنانچه در میزان مرگ و میر اطفال در یک دهه اخیر کاهش چشم گیر بوجود آمده که پروگرام واکسیناسیون در این موفقیت نقش بارز داشته است”.

قابل ذکر است که این واکسین ها از طریق برنامه معافیت کتلوی ملی روزمره بیشتر از 1.3 میلیون طفل و حدود 6 میلیون خانم را در سنین باروی تحت پوشش قرار می دهد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


مقالات مرتبط

افزایش تولیدات مواد لبنی در ولایت بلخ

مسوولان ریاست زراعت و مالداری ولایت بلخ می گویند که تولیدات مواد لبنی افزایش یافته و حدود شصت در صد

آموزش 120 انجینر در زمینه طراحی پروژه های زیربنایی

بیش از 120 انجینر از شش ولایت شمالی کشور (بدخشان، بغلان، بلخ، کندز، سمنگان و تخار)، یک دوره آموزشی در

اهداي زمين به معارف ولايت بادغيس

احمد فرزند محمد یوسف مسکونه شهر قلعه نوولایت بادغیس موازی دو جریب زمین جهت اعمار مکتب در اختیار ریاست معارف

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*