English | دری

Breaking News

کمک ۱۳ میلیون دالر امریکایی حکومت جاپان برای مردم آسیب دیده از خشکسالی در افغانستان

کمک ۱۳ میلیون دالر امریکایی حکومت جاپان برای مردم آسیب دیده از خشکسالی در افغانستان

کمک سخاوتمندانۀ 13 میلیون دالر امریکایی  حکومت جاپان رساندن کمک های عاجل بشری پروگرام غذایی جهانی ازطریق توزیع کمک های موادغذایی و پول نقد برای بیش از 675000 نفررا تقویت بخشید. این کمک که در ختم 2018 بدست آمد به تعقیب کمک 2.7 میلیون دالر امریکایی حکومت جاپان صورت میگیرد که در اواسط 2018 انجام یافته بود.

درحالیکه آخرین بوجی های مواد غذایی که به کمک حکومت جاپان خریداری شده به هدف توزیع در ولایات ارسال گردیده است، به همین مناسبت امروز مراسم تحویل دهی آن درمرکز ذخائر مواد غذایی WFP در کابل برگزار شد که در آن کیچی هارا، شازده فیر حکومت جاپان در افغانستان، محمد قسیم حیدری، معیین اداره مبارزه با حوادث افغانستان و زلاتن میلیسیچ رئیس پروگرام غذایی جهان در افغانستان اشتراک داشتند.

رئیس پروگرام غذایی جهان در افغانستان ضمن اظهار امتنان از کمک های بموقع حکومت و مردم جاپان گفت: ” این کمک ها زمانی در دسترس ما قرار گرفت که حالت اضطراری درسطح بلند قرار داشت، کمک کشور جاپان برای ما اجازه داد تا به نیازمندی های مردم آسیب دیده از خشکسالی به شکل مؤثر پاسخگو باشیم. حکومت جاپان بطور دوامدار همکار نیرومند و قابل اعتماد برای WFP بوده است.”

ازین کمک حکومت جاپان مردم در 22 ولایت خشکسالی زده در کشور آرد غنی شده که ازمنابع داخلی تهیه گردیده با دیگر مواد غذایی بشمول دالنخود، روغن غنی شده و نمک آیودین دار مستفید شدند. بخشی ازاین کمک ها بمنظور بلند بردن مقاومت جوامع در مناطق آسیب دیده از خشکسالی بالای پروژه های زراعتی به مصرف رسیده است.

WFP در افغانستان تا حال 56000 میتریک تن مواد غذایی و به ارزش 4 میلیون دالر امریکایی پول نقد برای مردم متآثر از خشکسالی توزیع نموده است. این کمک ها در اکتوبر 2018 وسعت پیدا کرد که در نتیجۀ آن 2.7 میلیون تن کمک های مواد غذایی بدست آوردند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
خشک سالی افغانستان

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*