English | دری

Breaking News

کمک ٥٠ میلیون دالری امریکا برای ایجاد فرصت‌‌های شغلی

کمک ٥٠ میلیون دالری امریکا برای ایجاد فرصت‌‌های شغلی

در خبرنامه سفارت امريکا در کابل که به روز يک شنبه، ٢٩قوس آمده است که ایالات متحدۀ امریکا مبلغ ٥٠ میلیون دالر را به منظور تشویق ایجاد هرچه زودتر فرصت‌های شغلی برای افغان‌ها و منحیث بخشی از این پول، مبلغ ٣٥ میلیون دالر اضافی را به صندوق وجهی بازسازی افغانستان (ARTF) برای برنامه همبستگی ملی کمک نموده است.

مایکل مکینلی سفیر ایالات متحدۀ امریکا در افغانستان گفته است: “ما درک می‌کنیم که سال گذشته برای مردم افغانستان سال دشواری بوده است. ما از حکومت وحدت ملی در راستای تلاش‌هایش که اکنون برای فراهم نمودن منابع برای ایجاد فرصت‌های شغلی جریان دارد، حمایت می‌کنیم تا این حکومت منحیث یک پل عمل کند تا مردم افغانستان شرایط بهبودیافتۀ اقتصادی و فرصت‌های شغلی را که در نهایت نتیجۀ تلاش‌های حکومت وحدت ملی در زمینۀ اصلاحات خواهد بود، احساس نمایند.”

این مبلغ، شوراهای انکشافی محلی را قادر خواهد ساخت تا مردم محل را برای تطبیق پروژه‌های انکشافی دارای اولویت در قریه‌های شان استخدام نموده و از مبلغ ١٥میلیون دالر دیگر، برای ایجاد هزاران بست کارآموزی حرفوی همراه با معاش، برای زنان در تشبثات کوچک و متوسط در طول شش الی هجده ماه آینده استفاده خواهد شد.

قابل ذکر است که با پایین آوردن هزینه‌های استخدام و آموزش کارمندان برای سکتور خصوصی، آنان را به ایجاد فوری فرصت‌های شغلی و استخدام و آموزش کارمندان، تشویق خواهد کرد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*