English | دری

Breaking News

کمک به بیش از ۱۱ هزار فامیل آسیب دیده در کشور

کمک به بیش از ۱۱ هزار فامیل آسیب دیده در کشور

وزیر مبارزه با حوادث طبیعی می گوید که این وزارت برای بیش از ۱۱ فامیل آسیب دیده از حوادث طبیعی و بیجا شده های جنگی، در سطح ۳۴ ولایت کشور کمک نموده و تیم های کمک رسانی این وزارت در تمام ولایت های کشور آماده کمک رسانی به حوادث احتمالی هستند.

ویس برمک، وزیر مبارزه با حوادث طبیعی که در مجلس نمایندگان صحبت می کرد گفت: ” جمعا در تمام ولایت های آسیب دیده به ۱۱۱۶۱ فامیل آسیب دیده در حد توان دولت کمک های خوراکی و پوشاکی توزیع شده است”.

وی افزود: از ابتدای سال جاری خورشیدی تاهنوز، سیلاب ها و دیگر حوادث طبیعی در بسیاری از ولایت های کشور آسیب زیادی به مردم رسانده و برعلاوه خسارت های هنگفت مالی، تلفات جانی (۱۸۲ کشته و ۸۲ زخمی) در سطح ۳۴ ولایت کشور، نیز برجا گذاشته است.

از سوی دیگر نمایندگان مجلس، کمک های صورت گرفته به آسیب دیدگان را بسنده ندانسته و از کم کاری حکومت در برنامه های پیشگیرانه از وقوع حوادث طبیعی انتقاد نموده و کار وزارت مبارزه با حوادث را زیر سوال بردند و تاکید کردند که این اداره مشروعیت ندارد.

وزیر مبارزه با حوادث طبیعی گفت: وزارت مبارزه با حوادث طبیعی توسط فرمان رییس جمهور و به منظور هماهنگ سازی و سرعت عمل در کار کمیته مبارزه با حوادث ایجاد شده است.

او افزود که برای اصلاح این سیستم برنامه های درازمدتی را همراه با چارچوب تشکیلات این وزارت به رییس جمهور فرستاده است؛ اما رییس جمهور تاهنوز این تشکیلات را منظور نکرده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*