English | دری

کشور آلمان همکاری های خویش را با وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا ومعلولین تا چهار سال آینده ادامه می دهد

کشور آلمان همکاری های  خویش را با وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا ومعلولین تا چهار سال آینده ادامه می دهد

محترمه آمنه افضلی وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین با رییس عمومی مؤسسه‌ی GIZ  thumnails4f10179e-7fc8-4179-aae7-ba6221edcecfو همکاران شان ملاقات نموده و از همکاری‌های مالی کشور جرمنی در بخش  فنی و حرفوی  و سایر بخش‌ها با این وزارت سپا‌س‌گذاری نمود.

خانم افضلی گفت: مؤسسه‌ی “جی آی زید” همیشه ما را در بخش آموزش‌های فنی و حرفوی کمک نموده؛ چنانچه سه مرکز آموزش‌های فنی و حرفوی ما در ولایت‌های بدخشان، کندز و مزار شریف در سال 2008 م به کمک مالی این موسسه اعمار و کمک مالی گردیده و در سال 2013 م به این وزارت سپرده شد. ما از واگذاری این مراکز خرسند استیم ولی نظر به مشکلات پولی که داریم و از آنجایی‌که این مراکز شامل تشکیل ما نمی‌باشند از شما خواهانیم تا در این مقطع زمانی و تا جابجایی حکومت جدید؛ این مراکز را کمک مالی نمایید؛ هم‌چنان خواستار همکاری کشور آلمان و  مؤسسه‌ی GIZ   در عرصه‌ی آموزش‌های فنی و حرفوی و آموزش‌های غیر رسمی  با وزارت کار، امور اجتماعی ، شهدا و معلولین شده؛ افزود: ما شاگردانی را که مسلکی آموزش ندیده‌اند در دوره‌های سه ماهه و شش ماهه‌ی خود آموزش داده وارد بازار کار می‌نماییم.

آقای پیتر په لش وعده‌ی همکاری در بخش‌های آموزش‌های فنی و حرفوی را به این وزارت داده، افزودند: ما در بخش آموزش‌های رسمی با وزارت معارف و در بخش آموزش‌های غیر رسمی با وزارت محترم کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین همکاری داشته و درآینده نیز همکاری خواهیم  داشت و هدف ما همکاری در همین بخش‌ها با کشور افغانستان می‌باشد.

هم‌چنان؛ نماینده­‌ی سفارت آلمان در افغانستان که در این نشست حضور داشت افزود: ما در استراتیژی چهارساله‌ی خود به این موضوعات پرداخته ایم  و تشخیص داده‌ایم تا در کدام بخش‌ها و سکتورها کمک مالی نماییم و و برای چهارسال آینده نیز در همین بخش‌ها ما همکاری بیش‌تر با همین سکتورها خواهیم داشت.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*