کاهش ۶۲ درصدی سفارش های دریافتی در صنعت کشتی سازی چین

by Abdullah Atayi | December 10, 2015 6:36 AM

وزارت صنعت و فن آوری اطلاع رسانی چین اعلام کرده است که صنعت کشتی سازی این کشور زمانی رتبه سوم جهانی را در اختیار خود داشت، اکنون با بحران جدی “کاهش سفارش های دریافتی” روبرو بوده و میزان سفارش های این شرکت در سال جاری میلادی نسبت به قبل ۶۲ درصد کمتر شده است.

بر ساسا گزارش ها، مشکلی که هم اکنون شرکت های تولید کننده کشتی در چین به آن دچار شده اند این است که چشم انداز روشنی برای این صنعت حتی در سال آینده وجود ندارد و با رکود تجاری گسترده در بازارهای دنیا، کشورهای جهان سفارش چندانی را برای شرکت های چینی نخواهند داشت.

“هوای جین پینگ” معاون وزارت صنعت و فن آوری اطلاع رسانی چین می گوید که برای شرکت های دولتی هم کار سخت شده است زیرا مازاد ظرفیت در کشتی سازی گزارش شده و سفارش های جهانی کاهش یافته است و بحران در این صنعت در سال بعد هم ادامه خواهد یافت.

این درحالیست که چین به دلیل سرمایه گذاری مناسب، ایجاد زیرساخت های مناسب برای رشد این صنعت و بهره گیری از پیشرفت های فنی و استفاده از نیروی کار ماهر و کارآزموده موفق شده بود و در فاصله سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ میلادی، تولید صنعت کشتی سازی چین سالانه ۲۶ درصد افزایش یافت و این کشور توانست ۱۴ درصد از کل بازار کشتی سازی جهان را تصاحب کند و رتبه سوم در کشتی سازی را از آن خود نماید.

کاهش تقاضا برای کالا در کشورهای مختلف از جمله در داخل بازار چین موجب شده است تا کمتر کسی به دنبال ساخت کشتی های جدید در دنیا باشد مگر اینکه تجارت کالا در دنیا وضعیت بهتری پیدا کند.

هنوز چشم انداز روشنی برای برون رفت از این وضعیت وجود ندارد و بسیاری از بخش های تولیدی و کارخانه ای به دلیل نبود سفارش خرید تعطیل شده اند و این کشور از لحاظ ساخت کشتی و دریافت سفارش قابلیت رقابتی پایین تری از کره جنوبی دارد که مهارتش در ساخت نفتکش و کشتی های باربری و مدرن بسیار بالا است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Source URL: https://dari.wadsam.com/%da%a9%d8%a7%d9%87%d8%b4-%db%b6%db%b2-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af%db%8c-%d8%b3%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%81%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa/