English | دری

Breaking News

کارکرد های برنامه People in Need توسط ایجاد قطعات نمایشی و تاثیر آن بالای زندگی مردم

کارکرد های برنامه People in Need توسط ایجاد قطعات نمایشی و تاثیر آن بالای زندگی مردم

به منظور رشد زراعت و حمایت از اداره منابع طبیعی در افغانستان، وزرات توسعه و همکاری های اقتصادی فدرال آلمان، People in Need و چندین نهاد دیگر کار خود را در افغانستان آغاز نمودند که بهترین اقدام برای اداره منابع، تنظیم آب برف و باران برای آبیاری زمین های زراعتی و ایجاد قطعات زراعتی بود.

 فضل‌‌الدین، ریس برنامه People in Need در افغانستان می‌گوید برای ایجاد قطعات نمایشی، یک دهقان باید  حد اقل نیم هکتار زمین داشته باشد، یگانه منبع عاید شان باید از طریق زراعت باشد و به این کار علاقمند باشد.

 فاطمه یکی از این بانوان است که از طریق فرا گیری این قطعات نمایشی توانسته است هم به خود و هم به بانوان دیگر‌ کمک نماید. وی که ۵۰ سال عمر دارد دریکه توت که در  شمال افغانستان موقعیت دارد، با ۳ پسر و یک دختر خود زندگی می‌کند. فاطمه گفت: “تیم این برنامه به قریه ما آمدند و به ما گفتند که چندین روش برای ایجاد زمین زراعتی و قطعات نمایشی وجود دارد و برایم کمک مالی و تخنیکی نمودند.”

 خانم فاطمه برای ایجاد قطعات نمایشی برعلاوه دریافت کمک های مالی و تخنیکی از طریق برنامه People in Need، تخم  پسته، بادام، واتر پمپ، القاح کننده های کیمیایی، کود حیوانی، سولر و دیگر وسایل زراعتی نیز دریافت نمود. وی علا‌ه نمود به کمک این برنامه برای خود یک حوض ذخیره آب برای آبیاری درختان ساختم.

 بانو فاطمه می‌گوید” “به کمک این برنامه‌ تواستم یک صحرای خشک را به یک قطعه زمین زراعتی مبدل نمایم و برای افزایش حاصلات از تخنیک‌ های جدید زراعتی استفاده می‌کنم.”

 وی افزود: “من حالا یک قطعه نمایشی بسیار مقبول دارم و خانم های دیگر نیز برای مشوره و رهنمای نزد من مراجعه می‌کنند.”

 این بانو نزدیک به ۶۰ زن را در قریه خود در بخش زراعت رهنمای می‌کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
کمک آلمان با افغانستان

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*