English | دری

چین با کشور های اسلامی بخاطر منتشر نکردن فیلم ” نوح” همراهی کرد

چین با کشور های اسلامی بخاطر منتشر نکردن فیلم ” نوح” همراهی کرد

فیلم تاریخی مذهبی «نوح» با نقش‌آفرینی راسل کرو نتوانست به خاطر موضوع آن در چین به نمایش درآید.NOAH

به گزارش از هالیوود ریپورتر، فیلم حماسی «نوح» ساخته دارن آرونفسکی به دلایل مذهبی نتوانست در دومین بازار بزرگ فیلم جهان به نمایش درآید.

قرار بود این فیلم در اواسط ماه می و با شرایط ویژه منتشر شود که به این معنی است که قرار نبود این فیلم جزو سهمیه 34 فیلم خارجی که سالانه در چین پخش می شوند قرار بگیرد. با این وجود، حتی فیلم هایی که با شرایط ویژه قرار است منتشر شوند نیز باید تاییدیه اداره ممیزی را بگیرند که در مورد این فیلم این اتفاق نیفتاد. مذهب مساله‌ ای بسیار حساس در چین است؛ گرچه خود این کشور سکولار محسوب می‌شود.

به همین دلیل از ابتدا هم مشخص بود که این داستان مذهبی با موشکافی دقیق روبه رو خواهد شد. از سوی دیگر شماری از کشورهای مسلمان از جمله اندونزیا نیز این فیلم را به دلیل تصویر کردن چهره حضرت نوح تحریم کرده‌اند.

این فیلم با بازی راسل کرو که 125 میلیون دالرهزینه تولیدش بوده است، پردرآمدترین فیلم دارن آرونفسکی کارگردان تا به امروز بوده است. فیلم «نوح» در اواخر ماه مارچ منتشر شد و تا کنون در باکس آفیس جهانی از مرز 300 میلیون دالردرآمد گذشته است و بینندگان مذهبی و غیرمذهبی را جذب کرده است.

تا به امروز فیلم «نوح» در آمریکای شمالی تقریبا نزدیک 100 میلیون دالرفروش داشته است، با این حال فروش های خارج از مرزها بسیار بالاتر بوده اند. این فیلم تا کنون بیش از دو برابر این مبلغ را در باکس آفیس های خارجی به دست آورده که بیشترین آن در کشورهای روسیه (32.8 میلیون دالرفروش) و برازیل (23.4 میلیون دالرفروش) بوده است و با این رقم در برازیل ریکارد پرفروش ترین فیلم ساخت کمپنی پارامونت در تاریخ را نیز شکسته است. از فروش های قابل توجه این فیلم در کشورهای دیگر می توان به مکزیک (15.5 میلیون دالر)، کریا جنوبی (14.3 میلیون دالر)، بریتانیا (13.1 میلیون دالر) و استرالیا (10.7 میلیون دالر) اشاره کرد.

برای پخش نشدن فیلم نوح در چین دلایل تجاری نیز بی تاثیر نبوده‌اند. هالیوود در هفته های اخیر با نمایش فیلم‌های «اسپایدرمن شگفت انگیز2» و «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» در چین فروش بسیار خوبی داشته است. «اسپایدرمن شگفت انگیز 2» با وجود اینکه در مناطقی از چین با قطعی برق غیررسمی برای حمایت از فیلم های محلی رو به رو شد، موفق به کسب 10 میلیون دالردر روز اول منتشر شد؛ «کاپیتان آمریکا» نیز تا کنون نزدیک 116 میلیون دالردر چین فروش داشته است.

علاوه بر این ها، چندین عنوان بزرگ هالیوودی دیگر نیز در راه چین هستند. بازسازی خبرساز جدید فیلم «گودزیلا» قرار است اواسط ماه جون به روی پرده ها برود و «ترنسفورمرز: عصر انقراض» نیز قرار است روز بیست و هفتم ماه جون و هم زمان با انتشارش در ایالات متحده در چین راهی سینماها شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
فیلم نوحفیلم نوح در چین

مقالات مرتبط

فلم “لیدی برد” بهترین فلم تاریخ از نگاه منتقدان راتن تومیتوز

فلم درام کمدی مستقل “لیدی برد”  (Lady Bird ) با کسب ۱۰۰ درصد امتیاز مثبت در سایت راتن تومیتوز، رکوردی

برگزاری کمپاین جمع آوری زباله ها از سطح شهر

شماری از فعالان مدنی امروز کمپاین جمع آوری زباله ها را از سطح شهرکابل راه اندازی نموده و از مردم

خوش لباس ترین و بدلباس ترین هنرمندان هالیوود معرفی شدند

میلی سائیریس لقب بد لباس ترین و جنیفر لارنس لقب خوش لباس ترین هنرمند ان هالیوود در سال 2013 را

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*