English | دری

Breaking News

پیشرفت کار احداث جاده کمربندی شهر هرات

پیشرفت کار احداث جاده کمربندی شهر هرات

مسولان ریاست فواید عامه ولایت هرات میگویند: کار احداث جاده کمربندی شهرهرات بطول چهل کیلومتر وعرض بیست متر، که با کمک ۱۰ میلیون دالری ایتالیا دو ماه قبل آغاز یافته بود، ده درصد پیشرفت کرده است.

انجینرحبیب الله تیموری رئیس فواید عامه گفت:  کار ساخت این جاده درظرف یکسال آینده تکمیل میشود.

مسولان ریاست فواید عامه می گویند، این جاده که ۴۶ کیلومتر طول دارد از منطقه رباط پریان در شاهراه هرات اسلام قلعه (غرب شهر هرات) آغاز و در نزدیک میدان هوایی در جنوب شهر به شاهراه هرات- کندهار وصل می‌شود.

انجینرتیموری گفت: “بخش اول این سرک ۲۰ کیلومتر طول دارد و هزینه ساخت آن بالغ بر ده میلیون دالر بر آورده شده است که ازکمک‌های بلاعوض کشور ایتالیا پرداخت می‌شود.”

در سال‌های اخیر تردد زیاد این وسایط از مرکز شهر اعتراض‌های زیادی را بر انگیخته است و با بهره برداری از این جاده، از تردد وسایط نقلیه سنگین بار، از جاده‌های داخل شهر هرات جلوگیری خواهد شد و افزون بر آن با برداشتن قیود منع تردد آنها در جریان روز، این موترها در دروازه ورودی شهر و بندر اسلام قلعه توقف‌های طولانی نخواهند داشت.

قابل ذکر است که، باز سازی این  سرک از شمال شهر، منطقه اسلام قلعه شروع و تامیدان هوایی در جنوب شهر، چهل شش کیلو متر را احتوا میکند. که بازی سازی این سرک حلقوی برای شهروندان سهولت های زیادی ایجاد می نماید.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*