English | دری

Breaking News

پايان هشتمین دور نمايشگاه “بهار قرآنکريم” در کابل

پايان هشتمین دور نمايشگاه “بهار قرآنکريم” در کابل

هشتمین دور نمايشگاه “بهار قرآنکريم” با دادن جوايز و لوح تقدیر به برندگان مسابقات پایان یافت.

نمايشگاه مذکور در سه بخش “قرآنى، نشرات، و هنرى” به منظور آشنايى مردم با معارف، هنرهاى اسلامى و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی، در شهر کابل براى ۱۰ روز، در مسجد امام زمان واقع دشت برچی شهر کابل برگزار گرديده بود.

عباس حسن زاده، رییس شورای عالی قرآنى افغانستان و یکتن از برگزار کنندگان این برنامه، گفت: “این نمایشگاه از هشت سال بدینسو دایر می شود، امسال حضور و مشارکت قوی جوانان و خانواده ها با حمایت از ارزش های اسلامی، برای اینکه بتوانند از ماه مبارک رمضان استفاده بهتر داشته باشند، زياد بود.”

وی افزود: از این نمایشگاه حدود بیست هزار تن بازدید کرده اند و اشتراک کننده ها بیشتر محصلین، دانش آموزان مدارس دینی و مکاتب بوده اند. همچنان ١٥٠ تقدیرنامه برای غرفه داران، فرهنگیان قرآنی و مبلغین غرفه هاى نمایشگاه، رسانه ها و نیروهای امنیتی نیز اهدا گرديد.

رییس شورای عالی قرآنى افغانستان علاوه نمود، برای ٣٠ تن برندگان مسابقات نمایشگاه بهار قرآن در بخش های حفظ، قرا‌ئت و ترتیل قرآنکریم و ٢٥ تن اطفال زیر سن شش سال در بخش مسابقات نقاشى، جوایز و تقدیرنامه ها داده شد.

زهرا ایمانی، یکتن از مبلغین غرفه ها گفت: “ما با ترویج این چنین برنامه ها می توانیم فرهنگ خود را غنی سازیم؛ اما این کار از راه ترویج فرهنگ غربی ممکن نیست.”

قابل ذکر است، در اين نمايشگاه انواع کتاب در رشته هاى مختلف علوم اسلامى، شيوه هاى جديد تدريس و آموزش قرآن مجيد به صورت صوتى و تصويرى و چاپى، نرم افزارهاى اسلامى و وسايل نقاشی برای کودکان به نمایش گذاشته شد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*