English | دری

يك سيلو به منظور نگهداري گندم در ولايت غوربه بهره برداري سپرده شد

يك سيلو به منظور نگهداري گندم در ولايت غوربه بهره برداري سپرده شد

2411633119148911197646125163171102154165253يك سيلو به منظور دخيره مواد خوراكي و گندم در شهر چغچران مركز ولايت غور به بهره برداري سپرده شد.
اين سيلو به هزينه 27 ميليون افغاني از بودجه وزارت زراعت و مالداري ساخته شده است و گنجايش 5000 تن گندم را دارا ميباشد.
مساحت اين ذخيره گاه به طور مجموعي 2000 متر مربع ميباشد.
اين سيلو براي دخيره و نگهداري گندم براي ساكنين ولايت غور بسيار مهم خوانده شده است و والي غور از ايجاد اين دخيره گاه استقبال نموده است.
ذخیره سازی گندم پس از برداشت، برای مصارف بلند مدت، از زمان های قدیم متداول بوده است. مردم افغانستان، یونان و مصر باستان برای نگهداری غلات خود از خمره های سفالین استفاده می کردند و معمولاً این خمره ها را یا درون زمین می گذاشتند و یا در اتاق هایی از خشت و گل کنار هم می چیدند. به مرور زمان با افزایش نفوس و افزایش تولید، استفاده از گدام های نگهداری گندم، متداول شد و در نهایت بدنبال پیشرفتهای انجینری، سـیستم گدام کردن گندم از نگهداری مقادیر اندکی از دانه های درو شده درهنگر ها زیر زمینی تا مقادیر عظیمی در سـیلوهای مجهز امروزی پیشرفت نمود.نگهداری و ذخیره سازی گندم پروسه ای پیچیده و فعال است، به دلیل اینکه دانه گندم پس از برداشت نیز می تواند به عنوان یک ارگانیزم زنده، کلیه اعمال حیاتی ظاهری، مانند تنفس، متابولیزم و رشـد را انجام دهد و در معرض تغییرات کیمیاوی و بیالوژیکی مانند کاهش قوه جنیتیکی، افزایش اسیدیته، تضعیف گلوتن، تجزیه ا نزیماتیکی، از دست رفتن مواد مغذی و تغییرات ظاهری مانند شکستگی و سوراخ شدن و جوانه زدن قرار دارد.از سوی دیگر ضایعات ناشی از جابجایی گندم، کسری ناشی از خشک شدن طبیعی و آفت رطوبی گندم و ضایعات مربوط به فعالیت میکروارگانیزمها و یا فعالیت آفات گدام از جمله عواملی است که منجر به آفت کمی و کیفی گندم حین ذخیره سازی خواهد شد. به طورکلی هدف اصلی در طول گدام کردن و ذخیره سازی حفظ کمیت وکیفیت گندم است به طوریکه در زمان ذخیره سازی خواص اصلی دانه حفظ شده و از تغییر آن جلوگیری شود؛ لذا ضروری است تا رطوبت، حرارت، آلودگی به آفات گدامی و فعالیت درونی گندم که یک ساختار زنده است کنترول شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*