English | دری

وزیر نفت ایران: صادرات نفت را افزایش میدهیم

وزیر نفت ایران: صادرات نفت را افزایش میدهیم

130810092503_zanganeh_304x171_shanaوزیر نفت جمهوری اسلامی ایران با وجود مشکلات موجود فرا راه صادرات نفت از افزایش صادارات نفت ایران خبر میدهد.

آقای بیژن نامدار زنگنه که بعد از هشت سال دوباره وزیر نفت شده ادعا دارد که تا 6 الی 7 ماه آینده طبق برنامه اجرایی دست داشته اش جایگاه ایران را در بازار جهانی نفت دوباره احیا مینماید.

در سال ۱۳۸۴ تولید روزانه نفت به بیش از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسیده بود ، اما در حال حاضر توان تولید نفت ایران حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز است و این یک کاهش بزرگ را نشان میدهد که این کاهش از یک طرف ناشی از تحریم های جهانی است و از طرف دیگر کاهش تولید نفت مربوط به میدان های نفتی مهم ایران است که در دهه پنجم عمر خود قرار دارند و سالانه دست‌کم ۲۰۰ هزار بشکه از تولید نفت آنها کم می شود.

آقای زنگنه راهکار افزایش صادارت نفت ایران با در جلب شرکت های نفتی بین المللی به خصوص شرکت های غربی میداند و میگوید که هیچ مانعی د رجلب این شرکت ها وجود ندارد.

این اظهارات در حالی صورت میگیرد که ایران عملأ در تحت تحریم های اقتصادی قرار دارد و تولید نفت این کشور به نصف کاهش یافته است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*