English | دری

وزیر معارف افغانستان تقدیر نامه «مشارکت بین المللی معارف» را بدست آوردند

وزیر معارف افغانستان تقدیر نامه «مشارکت بین المللی معارف» را بدست آوردند
تقدیر نامه «مشارکت بین المللی معارف» در پیوند به فراهم آوری خدمات با کیفیت تعلیم و تربیه برای اطفال واجدین شرایط به مکتب و به پاس خدمات شایان در عرصه معارف به محترم فاروق وردگ وزیر معارف کشور تفویض گردید.Farooq Wardak
شصت و هشت کشور جهان با مشارکت جهانی تعلیم و تربیه 2 اعشاریه یک بیلون دالر امریکایی کمک های تازه کرده اند که در اختیار وزارت های کشور عضو این سازمان قرار میگرد تا بتواند زمینه تعلیم و تربیه باکیفیت برای اطفال سن مکتب را مهیا سازد.
افغانستان سه سال قبل نیز توانسته بود که برای سه سال آینده نزدیک به 57 میلیون دالر از طریق رقابت آزاد را از این کمک ها بدست آورد که بر مبنای ارایه پلان های علمی و رشد سریع امکانات آموزشی وزارت معارف افغانستان که از جانب محترم وزیر معارف صورت گرفته بود، برای افغانستان اختصاص داده شد.
گرچه افغانستان سه سال قبل توانست عضویت در این مشارکت (GPE) را بدست آورد، اما نظر به بررسی های این نهاد، همین اکنون جایگاه نخست را در این نهاد احراز نموده است و ضمناً محترم وزیر معارف کشور نماینده گی کشور های شرق میانه، آسیای میانه و اروپای شرقی را در بورد اجرائیوی این مشارکت نیز دارا است.
به تأسی از رشد سریع کمی و کیفی و نظام اموزشی کشور، وزارت معارف افغانستان در سطح جهان از سوی کشور های تمویل کننده مورد تقدیر قرار گرفته و بر مبنای همین تلاش ها جلب کمک های جامعه جهانی را نموده است.
وزارت معارف با بدست آوردن کمک های کشور های عضوء مشارکت بین المللی معارف (GPE) متعهد است تا عرضه خدمات تعلیم با کیفیت را در قصبات دور افتاده کشور بسط و توسعه بخشیده و مسرت دارد که با بدست آوردن کمک های جامعه جهانی زمینه تعلیم و تربیه متوازن را برای اولاد وطن در سراسر افغانستان فراهم نموده است.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*