English | دری

Breaking News

وزیر صحت عامه بخش عاجل و جراحی عمومی شفاخانه دشت برچی را افتتاح نمود

وزیر صحت عامه بخش عاجل و جراحی عمومی شفاخانه دشت برچی را افتتاح نمود

دوکتورفیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان امروز بخش عاجل و جراحی عمومی شفاخانه دشت برچی واقع ناحیه سیزدهم شهر کابل را افتتاح و به بهره برداری سپرد.

وزیر صحت عامه، افتتاح این بخش را برای بهبود عرضه خدمات صحی این شفاخانه، مخصوصا در جهت رسیده گی به واقعات عاجل جراحی، مهم عنوان نموده، گفت که بهبود خدمات شفاخانه ها در اولویت های کاری اش قرار داشته، تلاش می میورزد تا طبق تعهداتش عمل کرده وبخش های عاجل شفاخانه های مرکز را به اسرع وقت بهبود بخشد.

بخش عاجل و جراحی عمومی شفاخانه دشت برچی پس از آن به بهره برداری سپرده شد که وزیر صحت عامه دو هفته قبل از این شفاخانه دیدن به عمل آورد و ضمن دیدار با متنفذین و بزرگان محل وعده سپرده بود که خدمات این شفاخانه را بهبود می بخشد.

شفاخانه 100 بستر دشتر برچی در ساحه پرنفوس شهر کابل موقعیت دارد که تعداد مجموعی نفوس این ناحیه در حدود یک میلیون تن میرسد.

دوکتور فیروز از یک سلسله مشکلات و نارسایی ها در شفاخانه های دولتی و خصوصی تذکر به عمل آورد و افزود که برای از میان برداشتن این مشکلات و نارسایی ها، برنامه های مشخص را روی دست دارد.

بهبود بخشیدن بخش های عاجل شفاخانه های مرکز در کوتاه مدت،  معیاری سازی خدمات شفاخانه ها در دراز مدت، مدیریت بهتر و فراهم سازی تسهیلات در شفاخانه ها و نظارت دقیق و جدی از شفاخانه های دولتی و خصوصی از اولویت های کاری وزیر صحت عامه افغانستان میباشد که در این راستا یک سلسله اقدامات صورت گرفته و تلاش های جدی در این زمینه ها جریان دارد.

وزیر صحت عامه تصریح کرد که فعالیت های ما نه تنها در مرکز متمرکز بوده، بل ما در نظر داریم تا خدمات شفاخانه ها و عرضه خدمات صحی را در تمام افغانستان بهبود بخشیم.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*