English | دری

Breaking News

وزیر انرژی و آب: زمان بندی کار ساخت بند پاشدان قابل تمدید نیست

وزیر انرژی و آب: زمان بندی کار ساخت بند پاشدان قابل تمدید نیست

 انجنیر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب در رأس یک هیئت بلند پایه در حالیکه نماینده گان مردم در شورای ملی، شورای ولایتی، نهاد های مدنی و مسئولان حوزه دریایی غرب کشور وی را همراهی میگردند که از روند کار اعمار بند پاشدان بازدید نمود.
وزیر انرژی و آب در این بازدید تأکید کرد که هدف از بازدید بند پاشدان نظارت مستقیم شخص وی از کارساخت این بند است.

وزیر انرژی و آب کشور در بازدید از روند کارساخت بند پاشدان با مردم ولسوالی کروخ، اهالی روستای پاشدان، موی سفیدان، مسؤلین امنیتی و انجنیران سازنده این بند دیدار و گفتگوی مفصل نمود.

مردم منطقه پاشدان در دیدار با وزیر انرژی و آب از نظارت جدی وزارت بر کار ساخت بند پاشدان ستایش کردند و از اینکه وزیر انرژی و آب خود مراحل کارساخت این بند را زیر نظر دارد نهایت قدر دانی کردند.

عبدالوهاب نماینده مردم پائین بلوک ولسوالی کروخ گفت: دو بار بازدید شخص وزیر انرژی و آب امید دهنده است که مزایای این بند برای پنجاه هزار نفوس این ولسوالی بگونه حتمی تأمین خواهد شد.

 از سویی هم قاضی نذیر احمد حنفی عضو مجلس نماینده گان گفت: اعضاء مجلس نماینده گان نهایت تلاش دارند تا حکومت را در کارساخت بند ها به ویژه کار بند پاشدان همراهی و پشتیبانی کنند، او گفت: ” ما تلاش میکنیم هزینه های کارساخت بند ها را از هر جای ممکن پیدا کنیم و وزیر پرکار انرژی و آب باید در راستای اعمار بند ها نهایت پیگیر باشد”.

همزمان خلیل احمد شهید زاده عضو مجلس نماینده گان گفت: مردم نقش بسیار اساسی در ساختن این بند دارند، آنان تأمین کنندگان امنیت اند، او تأکید کرد آب در جهان امروز بی نهایت ارزشمند است و باید هر قطره آن بصورت درست مصرف شود تا در شگوفایی اقتصادی کشور نقش ارزنده داشته باشد. آقای شهید زاده بر استخدام نیروی کار محلی نیز تأکید کرد.

 به تعقیب آن سید عظیم کبرزانی عضو شورای ولایتی هرات از کارهای وزارت انرژی و آب در چند ماه اخیر ستایش کرده گفت: مردم باید در ساختن کار این بند کوشا باشند و برای آبادانی کشور سهم بگیرند.
انجنیر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب کشور که در جمع مردم پاشدان صحبت می کرد گفت، بند هائی که حتی زیر تهدید های بالای امنیتی قرار دارد باید به موقع و زمان معینه ساخته و به دولت افغانستان تحویل داده شود، او گفت خوشبختانه بند پاشدان از لحاظ امنیتی در شرایط مناسب قرار دارد و کار آن باید بگونه منظم و بر بنیاد قرار داد پیش رود.
آقای عثمانی در دیدار با نماینده گان کمپنی آزربایجانی نیز گفت: شما بر بنیاد قرار داد سه سال زمان را برای کار ساخت بند پاشدان تعهد کرده اید و باید به این تعهد پایدار باشید!
آقای عثمانی تأکید کرد ” زمان برای ما بسیار مهم است، و تغییر در قرار داد محال است”. لذا شما باید در زمان معین قرارداد شده کار را تکمیل و به دولت افغانستان تحویل دهید.

این درحالیست که انجنیران آزربایجانی خواهان زمان بیشتر برای کارساخت بند پاشدان شدند.
وزیر انرژی و آب از کمپنی متذکره خواست پلان نود روزه و شیوه موبایلایزیشن خود را با وزارت انرژی وآب شریک نموده سایر موضوعات که پیرامون مسائل پولی و مشکلات فراروی کمپنی است با هیئت این وزارت گفتگو کنند.

 قابل یاد آوریست هزینه ساخت بند پاشدان نزدیک به 117 ملیون دالر است و پس از تکمیل کار ساخت بند پاشدان، از آن به هدف کنترول سیلاب ها، ایجاد فضای سبز، آبیاری 65 هزار جریب زمین و تولید چهار میگاوات برق استفاده می شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*