English | دری

Breaking News

وزیر امور مهاجرین و عودت کننده گان پروژه آبرسانی آب آشامیدنی شهرک مهاجرین السغان ولایت کابل را افتتاح کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کننده گان پروژه آبرسانی آب آشامیدنی شهرک مهاجرین السغان ولایت کابل را افتتاح کرد

پروژه آبرسانی آب آشامیدنی شهرک مهاجرین السغان ولایت کابل روز جمعه مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ با حضور سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین، نصیر احمد درانی وزیر انکشاف دهات، حمیدالله هاتم مشاور ارشد وزات معارف و اهالی محل افتتاح شد.
این پروژه ظرفیت ذخیره سازی ۷۵۰۰۰ متر مکعب آب آشامیدنی را دارد که با ۱۷ کیلومتر پایپ دوانی در سطح شهرک آب آشامیدنی ۱۱۰۰ فامیل این شهرک را تامین می کند….
سید حسین عالمی بلخی در صحبتی که با مردم محل داشتند با مردم محروم این شهرک به دلیل کمبود امکانات معیشتی ابراز همدردی کردند و گفتند که بودجه انکشافی این وزرات نسبت به سایر وزارتخانه ها بسیار اندک است و برای ساخت شهرک بودجه ای در اختیار ندارند و صرفاٌ نقش هماهنگ کننده را دارند.
یکی از دلایلی که تا کنون به مشکلات مهاجرین به صورت اساسی توجه نشده است این است که موضوع مهاجرت کاملاٌ در حاشیه قرار داده شده و توجه جدی به آن نشده است. ما باید تلاش کنیم که این موضوع را به یک موضوع مهم در حکومت وحدت ملی تبدیل کنیم.
به همین منظور ایجاد بورد ملی مهاجرت را به ریاست شخص رئیس جمهور و عضویت وزارتخانهای مربوطه در حد وزیر و ریاست های اداری مستقل مربوطه در حد شخص رئیس پیشنهاد کردیم تا استراتژیهای کلان مربوط به مهاجرت جهت حل مشکلات آنها در این بورد تدوین گردد که موضوع تصویب آن قرار است در اولین جلسه کابینه مطرح گردد.
در پایان از همکاری رئیس جمهور در این زمینه بی نهایت تشکری و قدر دانی نمودند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*