English | دری

Breaking News

وزیر امور شهرسازی: چین 10000 واحد اپارتمان مسکونی در کابل می سازد

وزیر امور شهرسازی: چین 10000 واحد اپارتمان مسکونی در کابل می سازد

سید سعادت منصور نادری وزیر امور شهرسازی افغانستان گفته است که، دولت جمهوری خلق چین 10000 واحد اپارتمان رهایشی از کمکهای اقتصادی بدون باز پرداخت در کابل میسازد که این، پس از کمکهای شوروی سابق در بخش خانه سازی افغانستان دومین پروژه بزرگ خانه سازی در افغانستان خواهد.

وی گفت که، این واحدهای رهایشی در مساحت کم، با قیمت ارزان و اقساط دراز مدت برای آن عده از کارمندان دولتی که تا اکنون خانه و یا اپارتمان رهایشی دایمی از خود ندارند، توزیع خواهد شد که تطبیق این پروژه گامی بزرگی برای نهادینه شدن مفهوم ساخت “خانه قابل استطاعت” در افغانستان بوده و یکی از شاخصه های که بتواند در رشد اقتصادی کمک می کند.

نادری افزود: با  اعمار 10000 باب واحد مسکونی از سوی کشور چین هدیه ی بزرگ و به یادماندنی ی برای شهروندان افغانستان خواهد بود، در حالیکه در یک دهه گذشته بیشتر از 100 میلیارد دلار در عرصه های مختلف به مصرف رسیده که هیچ تاثیری مستقیمی روی زنده گی قشر غریب و بدون سرپناه نداشته است.

نادری گفت: وزارت شهرسازی افغانستان در نظر دارد تا با همکاری نهادهای دیگر، سیستم ایجاد خانه های ارزان قیمت را در اقساط دراز مدت فراهم نماید تا متقاضیان بتوانند بدون انباشت سرمایه قبلی، قسمتی از معاش شانرا برای پرداخت اقساط خانه تخصیص داده مالک سرپناه دایمی شوند.

قابل ذکر است که، در اواخیر، بیشتر از شهروندان افغانستان از قریه جات و قصبات اصلی شان به شهرها کوچیده و به دلیل گران بودن  قیمت زمین در شهرها برای مدتهای طولانی بدون سرپناه دایمی در مکانهای کرایی زنده گی میکنند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*