English | دری

وزيرنفت پاكستان:پروژه پايپلاين انتقال گاز ايران به پاكستان تا دوسال ديگر تكميل ميگردد

وزيرنفت پاكستان:پروژه پايپلاين انتقال گاز ايران به پاكستان تا دوسال ديگر تكميل ميگردد

13911202000607_PhotoAدولت پاکستان اعلام کرد که تکمیل پروژه پايپلاين گاز ایران در خاک پاكستان تا دوسال ديگر تكميل ميگردد.
کمال خان وزیر نفت ایالتی در توضيحات خويش در مورد اين پروژه گفت که تکمیل پروژه پايپلاين گاز ایران در داخل خاک پاکستان ممکن است 24 ماه دیگر به طول انجامد.
این در حالی است که طبق توافق امضا شده بین دو کشور، هر دو طرف مكلف به تکمیل این پروژه تا دسامبر سال 2014 میلادی هستند.
وی که این موضوع را در پاسخ به سئوالات نمایندگان مجلس مطرح کرد، به جریمه‌های در نظر گرفته شده برای دو طرف در قرار داد نیز اشاره کرد و افزود: هرگونه کاهش در میزان عرضه یا خرید گاز طبق چارچوب توافق شده در قرارداد و نیز فسخ قرارداد تا پیش از زمان تعیین شده برای آن (25 سال) مستلزم پرداخت جریمه از سوی طرف نقض‌کننده است.
به گفته این مقام پاکستانی، قرار است این پايپلاين با طی مسافت 1150 کیلومتری از پالایشگاه گاز عسلویه ایران تا مرز پاکستان ادامه داشته باشد که ایران تاکنون 900 کیلومتر از این پروژه را از عسلویه تا ایرانشهر تکمیل کرده است.
وزیر نفت ایالتی پاکستان خاطرنشان کرد که ایرانی‌ها برای احداث 250 کیلومتر باقیمانده از این پايپلاين تا مرز پاکستان، در حال طراحی و برنامه‌ریزی هستند و انتظار می‌رود که این پروژه تادو سال آینده تکمیل شود.
وی همچنین از تصمیم دولت برای تسریع روند اکتشاف گاز طبیعی در مناطق مختلف پاکستان برای غلبه به بحران انرژی در این کشور خبر داد.
به گفته این مقام دولتی، در پنج سال گذشته، 36 مجوز اکتشاف نفت و گاز از طریق مزایده در اختیار شرکت‌های مختلف نفتی قرار گرفته است.
طرح پايپلاين گاز ایران- پاکستان موسوم به پايپلاين صلح، به طول 2700 کیلومتر است که قرار است گاز ایران را به پاکستان و هند صادر کند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*