English | دری

Breaking News

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از روز جهانی غذا تجلیل کرد

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از روز جهانی غذا تجلیل کرد

وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به همکاری سازمان خوراک و زراعت ملل متحد (FAO) از سی و ششمین روز جهانی غذا طی محفلی  در مقر وزارت زراعت تحت شعار “اقلیم در حال تغییراست غذا و زراعت نیز باید تغییر کند” تجلیل کرد.

میر امان الدین حیدری معین مسکلی وزارت زراعت گفت:” رهبری نهاد زراعت در بخش حمایت از دهقان وزمینه سازی برای فراهم نمودن مفاد به اقتصاد دهقانان ومالداران کشور و تهیه موادغذایی مصؤن برای مردم کارهای ثمر بخش را انجام داده است. فراهم سازی امکانات بهتر آبیاری, تقویت زنجیره های ارزشی باغداری, مالداری, حمایت از کشت پر حاصل و پول ساز و حمایت از زنان دهقان از شماری بخش های است که بیشتر مورد توجه و تمرکز ما قرار داشته کار های صورت گرفته است”.

علی احمد عثمانی، وزیر انرژی و آب افغانستان گفت:” فقر و گرسنگی مبارزه مشترک میخواهد؛ کمبود غذاء مصوون باعث مشکلات زیاد اجتماعی در جامعه می شود و باید مردم در این راستا تلاش به خرچ داده و در مبارزه با کاهش فقر و گرسنگی و تهیه غذای مصئون مبارزه نمایند.

در این محفل میر امان الدین حیدری معین تخنیکی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب، آقای تومیو شچیری  رئیس سازمان خوراک وزراعت ملل متحد در افغانستان (FAO)،  انجلین روداکوبنا معاون پروگرام غذائی جهان (WFP)، تعدادی از مشاوران، روساء و کارمندان  نهاد زراعت حضور داشتند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*