English | دری

Breaking News

هیأت رهبری اتاق های تجارت وصنایع در مورد مشکلات امنیتی تاجران با وزیر داخله صحبت نمودند

هیأت رهبری اتاق های تجارت وصنایع در مورد مشکلات امنیتی تاجران با وزیر داخله صحبت نمودند

هیئت رهبری اتاق تجارت و صنایع افغانستان با جلالتمآب محترم نورالحق علومی وزیر امور داخله دیدار و ضمن تبریکی به ایشان، چالشهای امنیتی فراروی سکتور خصوصی را با جناب شان در میان گذاشتند.

محترم خانجان الکوزی ضمن اظهار خرسندی از تحصیل رای اعتماد وزیر امور داخله از پارلمان کشور، گفت: “بدون شک ولسی جرگه شورای ملی در رای اعتماد به شما، یکی از بهترین اقدامات در جهت شایسته سالاری انجام داده است.” محترم الکوزی از تخصص و توانایی رهبری جلالتمآب علومی طی سالهای گذشته یادآور شد و اظهار امیدواری نمود که تحت زعامت ایشان، وزارت داخله به معنای واقعی خدمتگذار ملت باشد.

محترم الکوزی به چالشهای فراروی سکتور خصوصی مخصوصاً اختطاف ها، سرقت و اخاذی ها در شاهراههای کشور اشاره نمود و از وزیر امور داخله خواست تا در رفع این چالشهای اقدامات جدی را روی دست گیرد.

وزیر داخله کشور نیز ضمن قدردانی از حضور نمایندگان سکتور خصوصی گفت: “من وزارت داخله را به عنوان خانه ملت خواهم ساخت تا هر شهروند کشور با مراجعه به آن احساس وابستگی نموده و از خدمات آن اظهار خرسندی و رضایت نماید.”

جلالتمآب علومی ضمن تاکید بر تامین امنیت سکتور خصوصی که با خیال آسوده بتوانند به فعالیتهای تجارتی شان بپردازند، از سکتور خصوصی خواست تا او را در نیل به اهداف شان کمک و همیاری نماید.

وزیر امور داخله همچنان به ایجاد روابط نزدیک و هماهنگی بیشتر بین اتاق تجارت و صنایع افغانستان و وزارت امور داخله به ارتباط تامین امنیت سکتور خصوصی تاکید نمود. ایشان به صدور مجوز سلاح برای متشبثین خصوصی منوط و مشروط به تایید و معرفی اتاق تجارت و صنایع افغانستان اشاره نمود.

وزیر امور داخله در صحبتهای خود به خریداری از تولیدات داخلی کشور که از کیفیت خوبی برخوردار می باشند، تاکید نموده و وعده سپرد که تمام خریداری ها و قراردادهای وزارت امور داخله منبعد از تولیدات داخلی صورت خواهد گرفت.

الحاج غلام نبی عیدی زاده عضو هیئت مدیره اتاق نیز ضمن خرسندی از اقدام شایسته وزیر امور داخله در خریداری از تولیدات داخلی اعلام نمود که سمنت غوری با داشتن 1600 کارگر سمنت با کیفیت تولید می کند. ولی متاسفانه طی سالهای گذشته کدام توجه ای به استفاده از محصولات این فابریکه در پروژه های دولتی صورت نگرفته است. بنابراین اقدام وزیر امور داخله یک اقدام کاملا ملی و معقول در جهت رشد سکتور خصوصی و ایجاد صدها جای کار برای شهروندان کشور خواهد شد.

محترم عتیق الله نصرت رئیس هیئت عامل اتاق نیز ضمن اظهار تبریکی به جناب ایشان، آخرین سروی وضعیت کاروبار اتاق را که حاوی چالشهای عمده فراروی سکتور خصوصی در کشور مخصوصاً امنیت می باشد، به وزیر امور داخله  تقدیم نمود و اظهار امیدواری کرد که با رهبری جناب شان، امنیت سکتور خصوصی تامین شود.

محترم عصمت الله وردک عضو هیئت مدیره نیز به خریداری از تولیدات داخلی تاکید نموده گفت که در حال حاضر در اعمار ساختمان جدید وزارت داخله از سیخ گول تولید فابریکه کابل فولاد که از کیفیت بالایی برخوردار است، استفاده شده است. بنابراین تداوم پالیسی خریداری از تولیدات داخلی برای توسعه تجارت و سرمایه گذاری در کشور حایز اهمیت است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*