English | دری

همکاری های USAID در درازمدت با افغانستان ادامه خواهد داشت

همکاری های USAID در درازمدت با افغانستان ادامه خواهد داشت

رییس اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا در افغانستان میگوید:” ما افغانستان را در دراز مدت در بخش برنامه های انکشافی همکاری می نمایم و از حکومت افغانستان حمایت میکنیم.

به گفته وی؛ همکاری های این سازمان مشروط به مبارزه جدی با فساد اداری از سوی دولت افغانستان میباشد، که اکنون این یک نگرانی بزرگ شمرده میشود.

ویلیم همینک (William P Hammink) رییس اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا (USAID) در افغانستان از فعالیت های دولت افغانستان بخاطر مبارزه با فساد اداری در این کشور ستایش نموده و از کارزار مشترک جهت از بین بردن این لکه سیاه با حکومت افغانستان یاد آوری می کند.

آقای همینک در یک گفتگوی ویژه که با رادیو آزادی داشت میگوید: (USAID) از پروژه های انکشافی که در کشور عملی خواهد شد، آماده است تا به دولت افغانستان حسابدهی نموده و هرگونه ادعای فساد را به گونه جدی پی گیری و بررسی خواهند نمود.

در حالیکه ماموریت آقای ویلیم همینک رو به پایان است تا چند روز دیگر مسوولیتش را شخصی دیگر در افغانستان عهده دار میشود وی از عملی شدن شماری زیاد پروژه ها که در برنامه کاری اش دارد سخن میزند که این پروژه ها شامل، حمایت از حقوق زنان، انرژی، صحت، آموزش و پرورش و زراعت میباشد.

دو برنامه آموزش محلی تحت نام پروموت که از سوی این اداره در ماه های اخیر به منظور حمایت از حقوق زنان راه اندازی شده است، شامل ساخت هزار مکتب در 13 ولایت دور دست افغانستان میباشد

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

Tags assigned to this article:
USAIDwilliam hammink

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*