English | دری

Breaking News

همکاری امریکا و چین برای ترویج پیشرفت در افغانستان

همکاری امریکا و چین برای ترویج پیشرفت در افغانستان

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین و بارک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده پس از دیدار در قصر سفید در یک نشست خبری مشترک از تقویت پیشرفت و مصالحه در افغانستان و ترویج امنیت هسته ای به گونه مشترک، سخن گفتند.

بارک باما گفت: “طی روز های آینده، ایالات متحده و چین در (مجمع عمومی) ملل متحد، کشور های جهان را به خاطر ترویج پیشرفت در افغانستان گرد هم خواهند آورد و ما با سایر شرکای خود در راستای تقویت حفظ صلح بین المللی کار خواهیم کرد. ما توافق کردیم تا همه طرف ها، به شمول ایران، توافق هسته ای را باید بطور کامل باید عملی کند و قطعنامه های ملل متحد کاملاً تطبیق گردد.”

جین پینگ در رابطه با مسایل سایبری  گفت: “چین شدیداً با سرقت اسرار تجارتی و انواع دیگر هک کردن ها مخالف بوده و با آن مبارزه می کند. اگر ایالات متحده در این مورد کدام نگرانی دارد، می تواند آنرا از طریق مجرا های موجود با ما در میان بگذارد. چین هر گونه معلومات ارایه شده از سوی امریکا را جدی تلقی خواهد کرد.”

وی افزود که، دو کشور نباید به خاطر حملات سایبری با هم به رویارویی پرداخته و یا به آن جنبه سیاسی بدهند.

قصر سفید گفته است که، رهبران امریکا و چین به خاطر مبارزه با جرایم سایبری و مسایل مربوط به آن روی ایجاد یک میکانیزم گفتگوی مشترک به سطح بلند به توافق رسیدند.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*