English | دری

Breaking News

نیاز ۳۹۳ میلیون دالر برای کمک‌های بشر دوستانه در افغانستان

نیاز ۳۹۳ میلیون دالر برای کمک‌های بشر دوستانه در افغانستان

سازمان ملل متحد در فراخوان کمک‌های بشردوستانه به افغانستان برای تامین سرپناه اضطراری، مواد غذایی، آب و مراقبت‌های صحی برای ۳.۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶  از جامعه جهانی ۳۹۳ میلیون دالر کمک درخواست کرده است.

مارک باودن، هماهنگ کننده امور بشری سازمان ملل متحد در افغانستان در کابل گفت که برای رسیدگی به ۳.۵ میلیون نفر آسیب‌دیدگان احتمالی حوادث پیش‌بینی شده در ۱۲ ماه آینده، حداقل به ۳۹۳ میلیون دالر نیاز است تا برای نجات جان آن‌ها کمک صورت بگیرد و جامعه جهانی نگذارند افغانستان به یک کشور فراموش شده تبدیل شود.

عبدالله عبدالله، رییس کشور گفت: “در سال ۲۰۱۶ میلادی پیش‌بینی شده که حدود ۳.۵ میلیون نفر در بخش‌های سرپنا، مصونیت غذایی، بهداشت، آب آشامیدنی و سایر بخش‌ها به کمک‌های عاجل بشری نیاز خواهند داشت و کمک درخواست شده ۳۹۳ میلیون دالری در نجات حیات مردم اساسی است.”

وی افزود: از کمک درخواست شده قرار است بیش از ۵۳ میلیون دالر برای تامین سرپناه اضطراری، بیش از ۱۱۰ میلیون دالر در بخش زراعت، بیش از ۳۹ میلیون دالر در بخش صحت، بیش از ۶۳ میلیون دالر در بخش مواد غذایی، بیش از ۴۲ میلیون دالر در بخش مصونیت غذایی، بیش از ۲۰ میلیون دالر در بخش آب و متباقی بودجه در بخش‌های دیگر مصرف شود.

عبدالله گفت فراخوان سال گذشته برای کمک‌های بشردوستانه ۴۱۷ میلیون دالر برآورد شده بود اما جامعه جهانی و همکاران بین‌المللی ۴۲۴ میلیون دالر را برای کمک های بشردوستانه در افغانستان مصرف کرده‌اند.

سازمان ملل متحد می‌گوید که کمک به بی‌جاشدگان جنگ افغانستان، آسیب دیدگان رویدادهای طبیعی، تغذیه کودکان زیرپنج سال که دچار سوء تغذی شدید هستند، از اولویت‌های آن‌ها در این برنامه است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*