English | دری

Breaking News

نمایش محصولات زراعتی افغانستان در نمایشگاه مواد غذایی گولفود

نمایش محصولات زراعتی افغانستان در نمایشگاه مواد غذایی گولفود

محصولات زراعتی افغانستان از جمله سبزیجات و ترکاری، میوه تازه و خشک، مغزیات، زعفران و آب میوه، در نمایشگاه مواد غذایی گولفود در دبی توجه بازدیدکنندگان از سرتاسر جهان را به خود جلب کرد.

اسدالله ضمیر، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری افغانستان حضور صادر کنندگان محصولات زراعتی افغانستان را در این نمایشگاه بزرگ جهانی برای آگاهی آنان از آخرین معلومات زراعتی و برقراری روابط با تاجران سایر کشورها، حایز اهمیت خوانده است.

در این نمایشگاه که از ۲۶ فبروری تا ۲ مارچ در مرکز تجارت جهانی شهر دبی برگزار شده بود، ۲۴ تن از صادر کنندگان محصولات زراعتی افغانستان اشراک کرده بودند که چندیدن قرارداد بزرگ تجارتی میان تاجران افغان و خارجی به امضا رسید.

گفته می شود، از این نمایشگاه بیش از ۹۰ هزار نفر بازدید کرد بیش از ۵۰۰۰ عرضه کنندۀ مواد خوراکی و نوشیدنی از ۱۲۰ کشور جهان در این نمایشگاه شرکت داشتند.

قابل یاد آویست که در جریان یک دهۀ گذشته، ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا صادرات و فروش میوه‌جات تازه و خشک و مغزیات افغانستان را به ارزش بیش از ۵۴ میلیون دالر امریکایی به هند، پاکستان،امارات متحده عربی و سایر کشورها تسهیل کرده است.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*