English | دری

Breaking News

نمایش محصولات زارعتی افغانستان در نمایشگاه جهانی مواد غذایی در قزاقستان

نمایش محصولات زارعتی افغانستان در نمایشگاه جهانی مواد غذایی در قزاقستان

دوازده شرکت افغانستان  مرغوب ترین میوه های خشک و تازه، مغزیات، انواع آ ب میوه ها و سبزیجات افغانستان  را در یک نمایشگاه مهم تجارتی در شهر آ لماتای قزاقستان از 31 اکتوبر الی 2 نوامبر به نمایش خواهند گذاشت. ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا از اشتراک متشبثین مذکور در این نمایشگاه حمایت می کند.

نمایشگاه جهانی مواد غذایی قزاقستان برای خریداران بین المللی فرصت وصل شدن با فروشندگان افغان را مهیا ساخته و همچنین برای متشبثین افغان زمینۀ جستجوی روابط تجاری در بازار سودآ ور آسیای میانه را فراهم میکند. انتظار می رود که بیش از 5000 خریدار منطقه ای در این نمایشگاه حضور یابند. با زار آسیای میانه برای افغانستان اهمیت استراتیژیک دارد و به همین دلیل دراوایل سال روان حکومت افغانستان ابراز امیدواری کرد که بتواند انتقال کالاهای صادراتی خود را از طریق دهلیز هوایی افغانستان  قزاقستان  به – 10 متریک تن در هفته افزایش دهد.

این در حالی است که قزاقستان  در سال 2017 به ارزش 2.1 میلیون دالر امریکایی محصولات زراعتی از افغانستان  وارد کرده است.

نمایشگاه جهانی مواد غذایی قزاقستان  در حالی برگزار می شود که قبلاً دو نمایشگاه محصولات افغانی به حمایت ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا در سال های 2017 و 2018 درشهرهای دهلی جدید و مومبای کشور هند برگزار و منتج به عقد موافقت نامه های به ارزش 163 میلیون دالر برای محصولات زراعتی افغانستان  از جمله میوه جات تازه، انجیر،زعفران، بادام، کشمش، پس ته و چهارمغز، شده است.

آ قای هربی سمیت، ر ئیس ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا  در افغانستان  در این باره گفت “ما با خریداران و سرمایه گذاران بین المللی کار می کنیم تا رابطۀ آ ن ها را با فعالین بخش خصوصی افغانستان  مانند پروسس کنندگان و تاجران برقرار کنیم و از این طریق اطمینان حاصل کنیم که تعداد بیشتری از دهاقین و شاغلین سکتور زراعت قادر به فروش محصولات خویش به قیمت بهتر و تأمین مخارج خانواده ها و تحصیل فرزندان شان استند.”

زراعت حیثیت ستون فقرات اقتصاد افغانستان  را دارد و این کشور در سال 2017 به ارزش 700 میلیون دالر امریکایی محصولات زراعتی را صادر نموده است.

برنامه های ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا برای توسعه زراعت افغانستان  بر افزایش صادرات سکتور زراعت تمرکز دارد. از اول اکتوبر سال 2017 به این سو، برنامه های ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا برای زراعت، زمینۀ عقد معاملات صادرات محصولات زراعتی را به ارزش بیش از 270 میلیون دالر امریکایی برای فروش ندگان افغان تسهیل کرده اند.

تمامی برنامه های زراعتی ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا با وزارت زراعت، آ بیاری و مالداری افغانستان  همکاری و هماهنگی نزدیک دا ن رد تا اطمینان حاصل شود که فعالیت های این برنامه ها با برنامه ملی دا رای اولویت حکومت افغانستان  برای انکشاف همه جانبۀ سکتور زراعت هماهنگ و همسو اند. کمک های ادارۀ انکشاف بین المللی امریکا برای سکتور زراعت با این هدف طرح شده اند که به معضل روزافزون بیکاری مقابله کند، فرصت های شغلی پایدار را ایجاد کرده، فقر را کاهش داده، و موجب رشد اقتصادی زراعت محور شود.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone

مقالات مرتبط

افتتاح اداره ملی تنظیم امور دوایی و محصولات طبی

وزارت صحت عامه، اداره ملی تنظیم امور دوایی و محصولات طبی را به منظور تنظیم بهتر امور دوایی و محصولات

انجینران در شمال افغانستان، مراقبت مناسب از جاده ها و تعمیرهای زیربنایی را آموختند

در جریان چند ماه گذشته، بیش از 210 انجینر از ریاست های مختلف ولایت های بدخشان، بغلان، بلخ، کندز، سمنگان

تکمیل پروژه های انکشافی به ارزش بیش از 62 میلیون افغانی در ولایت هرات

سي و چهار پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت هرا ت به بهره برداری سپرده شد . به هزینه شصت

بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*