English | دری

نمایشگاه مشترک چهار روزه تولیدات افغانی و ایرانی در کابل برگذار شد

نمایشگاه مشترک چهار روزه تولیدات افغانی و ایرانی در کابل برگذار شد

مقامات ایرانی تاکید می نمایند که تجارت و روابط اقتصادی میان ایران و افغانستان تقویت شود و سر نخ های نا معلوم و موانعات توسعه تجارتی بین این دو کشور شناسای و از بین برداشته شود.

دومین نمایشگاه مشترک افغانستان و ایران به همکاری سازمان انکشاف تجارت ایران و اتاق های تجارت و صنایع افغانستان امروز سه شنبه در کابل برگذار گردید.

معاون اجرائیه ریاست جمهوری ایران حین گشایش نمایشگاه مشترک این دو کشور در کابل روی تقویت و توسعه تجارت و امضا پیمان های دراز مدت تجارتی میان این دو کشور تاکید نمود.

آقای محمد شریعت مداری، گفت: کابل و تهران باید در تلاش این باشند که داد و ستد های بازرگانی و اقتصادی را در آینده افزایش دهند و فضای کار برای بازرگانان هر دو کشور را به شکل بهتر فراهم نمایند.

اوگفت: معرفی کالا های تولیدی در نمایشگاه مشترک امروزی راه را برای جلب سرمایه گذاری ها هموار خواهند کرد. “هم ایرانی ها و هم افغان ها تلاش کنند تا موانع توسعه اقتصادی موجود بر سر راه توسعه تجارت و توسعه همکاری های اقتصادی را شناسایی و برطرف کنند تا به افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور بتوانیم کمک کنیم.”

در این نمایشگاه مشترک حدود 100 شرکت تولیدی ایرانی وافغانی حضور داشتند، که محصولات تولید جانب ایران در 84 غرفه و محصولات افغانی در 16 غرفه به معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته بود

این نمایشگاه برای چهار روز تمامی محصولات تولیدی هردو کشورمانند: انواع لوازم پزشکی، وسایل برقی، شوینده ها، ماشین آلات، دستگاه ها و وسایل ساختمانی، مواد غذایی، لوازم خانگی و آرایشی را به نمایش میگذارد.

سروردانش معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان که نیز در این نمایشگاه اشتراک نموده بود بر تقویت روابط تجاری میان این دو کشور تاکید کرد.

گقتنی است که به تاریخ 7 حوت سال روان نمایشگاه مشابه میان افغانستان و ایران در شهر مشهد کشور ایران برگذار میگردد.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someone


بدون نظر

نظر بدهید
هنوز نظری داده نشده! !اظهار نظر در مورد این پست اولین کسی باشید که

نظر بدهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.
علامت گذاری شده اند*